Нова зброя України шокувала окупантів: Дрон висадив бойового робота в тилу РФ

Сили оборони України вперше застосували нову тактику повітряної доставки наземного роботизованого комплексу в тил російських військ за допомогою важкого безпілотника. Під час операції дрон транспортував роботизований комплекс ARK-1, який після висадки виконав бойове завдання, передають Патріоти України.

Новий підхід уже отримав неофіційну назву «сумчаста» тактика — за аналогією із сумчастими тваринами, коли один апарат перевозить і випускає інший. Подібний принцип українські військові вже використовують із FPV-дронами, а також тестували під час морських операцій із безекіпажними катерами.

Як зазначив офіцер батальйону наземних роботизованих комплексів 3-ї окремої штурмової бригади Віктор Павлов у коментарі РБК-Україна, поки що говорити про масове впровадження цієї тактики зарано.

За його словами, головними обмеженнями залишаються вантажопідйомність дрона-носія та складність безпечного десантування робота. Крім того, у багатьох випадках важкий безпілотник може самостійно виконати ударне завдання без використання наземного комплексу.

Водночас така технологія може бути ефективною для спеціальних операцій, коли потрібно перекинути роботизований комплекс через річку, болото чи інші важкопрохідні ділянки. Після висадки робот здатний тривалий час перебувати в засідці, а потім завдати точкового удару по ворожих укриттях або бліндажах.

Експерти зазначають, що наземні роботизовані комплекси дедалі активніше використовуються на фронті як альтернатива бронетехніці, яка стала більш уразливою через широке застосування ударних дронів. Водночас Росія також розвиває цей напрямок, хоча, за оцінками фахівців, поки поступається Україні за масштабами використання таких систем.

На концерті Кобзона тримається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 7 серпня

п’ятниця, 7 серпень 2026, 7:33

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.08.26 орієнтовно склали:

Український АН у аеропорту Лейпцига, біля якого крутився дрон з вибухівкою, був завантажений боєприпасами

п’ятниця, 7 серпень 2026, 7:27

Вантажний літак Antonov Airlines, біля якого в аеропорту Лейпциг/Галле виявили БПЛА із вибухівкою, був завантажений військовими боєприпасами, передають Патріоти України з посиланням на Tagesschau. . Згідно з конфіденційним звітом поліції, боєприпаси н...