Новітньому Гітлеру тільки це і треба: МЗС України застерігає Раду Європи від тактики "умиротворення" Росії

У Міністерстві закордонних справ України застерегли від політики умиротворення Росії генеральну секретарку Ради Європи Марію Пейчинович-Бурич, яка вирушить з візитом до Москви 19 жовтня, зазначають Патріоти України.

Як заявила речниця МЗС Катерина Зеленко агентству УкрІнформ, в міністерстві попереджають генсекретарку, що попередня тактика умиротворення Росії лише посилювала її агресивну політику проти України.

Дипломатка нагадала, що стан з правами людини в РФ погіршується в геометричній прогресії щонайменше починаючи з 2008 року, коли розпочалася агресія країни-члена Ради Європи проти Грузії, а після спроби незаконної анексії Криму та агресії проти України на Донбасі ця тенденція набула «особливо загрозливих масштабів».

«Спроби Ради Європи „образумить“ Москву, тактика „умиротворення“ і „залучення“, яку сповідував попередник Марії Пейчинович-Бурич, не дали результатів», — наголосила Зеленко.

У цьому контексті вона зауважила, що Росія не тільки не дослухалася і не пішла назустріч Раді Європи, а й посилила свою агресивну політику і злочинні засоби, які призводять до порушень прав людини і злочинів проти людяності не лише на території РФ, а й на територіях країн-членів Ради Європи.

«За таких обставин пані генеральний секретар Ради Європи, яка має певні повноваження, мусить вжити всіх необхідних заходів у межах своєї компетенції, які б щонайменше створили передумови для повернення РФ на шлях виконання своїх зобов’язань», — зазначила Зеленко.

Вона додала, що йдеться насамперед про ті зобов’язання, які взяла на себе Росія як умову для запрошення до членства в Раді Європи, а також зобов’язання у рамках конвенційних механізмів.

«Ми чекаємо на доповідь пані генсекретаря керівному органу Ради Європи — Комітету міністрів — за підсумками її візиту до Москви», — резюмувала речниця МЗС.

Рада Європи, провідне правозахисне міждержавне об'єднання, що охоплює майже всі країни Європи і ще низку з-поза меж континенту, після незаконної окупації Росією українського Криму 2014 року позбавила Росію права голосу і участі в керівних органах Парламентської асамблеї цього об'єднання, хоча Росію не позбавляли права участі в роботі Комітету міністрів Ради Європи. Через це Росія з 2015 року взагалі не брала участі в роботі ПАРЄ і також не платила своїх значних членських внесків.

Улітку 2019 року після тривалого опору української делегації ПАРЄ врешті змінила власні правила, значно ускладнила можливість застосування санкцій проти країн, які порушують правила Ради Європи, і повністю поновила права делегації Росії в асамблеї, знявши з Росії всі санкції. Хоча Москва не виконала жодної з раніше визначених умов для цього, делегація Росії повернулася в ПАРЄ. Натомість делегація від новообраної того року Верховної Ради України відмовилася від участі в осінній сесії, назвавши рішення ПАРЄ втратою авторитету цієї організації і її моральною капітуляцією перед Росією.

Хіти тижня. Путін ходить по лезу ножа: Орєшкін розповів, навіщо Кремль хоче роздмухати конфлікт на сході України

неділя, 11 квітень 2021, 1:00

У президента Росії Володимира Путіна залишається все менше способів підняти рейтинг перед виборами - про це заявив російський політолог Дмитро Орєшкін в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", передають Патріоти України. "Звичайно, в Кремлі ду...

Хіти тижня. "Москалі докаталися": На трасі у РФ танк розірвав дулом бік фури, що проїжджала поруч (відео)

неділя, 11 квітень 2021, 0:10

У РФ у танку під час перевезення на траку розвернуло башту, внаслідок чого дуло зачепило вантажівку, що проїжджала поруч. Відповідне відео оприлюднили у соцмережах, передають Патріоти України. Як повідомляється, ДТП сталася під час пересування колони р...