Новий акт перекроювання кордонів Балтії: РФ самовільно прибрала з річки Нарви естонські маркувальні буї

Не встиг світ відреагувати на раптовий випад та відкат Росії щодо одностороннього перегляду держкордону з Фінляндією та Литвою, як Московії здійснила нову провокацію в тому ж роді. Російські прикордонники прибрали з Нарви кілька десятків буїв, які Естонія щорічно встановлює перед початком літа

Російські прикордонники самовільно прибрали з естонських вод на річці Нарва буї, якими маркується судноплавне русло. Естонія чекає пояснень з цього приводу, повідомляє ERR.

Повідомляється, що в ніч на четвер, 23 травня, російські прикордонники прибрали кілька десятків буїв, які Естонія щорічно встановлює перед початком літа. Цього року їх почали встановлювати 13 травня.

Як повідомив керівник регіонального бюро прикордонної охорони Еерік Пургель, до початку повномасштабної війни Росії проти України Естонія й Росія встановлювали такі маркери за взаємною згодою, але з 2023 року РФ перестала погоджуватися з пропозиціями Естонії.

"Ми вирішили встановити плавучі мітки на літній сезон згідно з домовленістю 2022 року, тому що вони необхідні для запобігання навігаційним помилкам, щоб наші рибалки та відпочивальники помилково не зайшли у російські води", - пояснив Пургель.

Але, як зазначив керівник бюро, в РФ цього року заявили, що не згодні з місцем встановлення близько половини з 250 буїв, і за минулу ніч зняли 24 буї.

Департамент поліції та прикордонної охорони чекає від Росії доказів того, що раніше погоджений фарватер змінився, а якщо докази не будуть надані, естонська сторона продовжить маркування.

Прем’єрка Естонії Кая Каллас ззначила, що бачить це "частиною ширшої схеми, коли Росія намагається своїми діями сіяти тривогу".

Міністр закордонних справ Маргус Тсахкна зазначив, що випадок варто сприймати спокійно, оскільки це частина провокативної поведінки, до якої останнім часом вдається РФ.

ЗСУ з HIMARS знищили чотири установки С-300, якими окупанти обстрілювали Харків, - засновник спецпідрозділу Kraken

середа, 12 червень 2024, 23:50

Сили оборони за допомогою американських артилерійських систем HIMARS знищили чотири російських установки С-300, якими армія РФ завдавала ударів по Харкову. Про це повідомив засновник спецпідрозділу Kraken Костянтин Немічев у середу, 12 червня, передают...

"Без цього не може бути й мови": Перемога України у війні – абсолютний мінімум для її членства в НАТО – генсек Столтенберг

середа, 12 червень 2024, 23:30

Генсек НАТО Єнс Столтенберг очікує, що союзники на саміті Альянсу у Вашингтоні 9–11 липня узгодять всеохопний пакет для України, яка зазнала повномасштабної російської агресії. Про це Столтенберг сказав 12 червня на пресконференції у Брюсселі, відеозап...