Компанія ДТЕК Рината Ахметова має "дорожню карту" по виведенню компанії з кризи через лобіювання інтересів у державних органах. Частина плану: обмеження імпорту електроенергії, преференції для "зеленої" енергетики - вже реалізована. Про це йдеться у матеріалі ЕП з посиланням на документ, який опинився у розпорядженні редакції, передають Патріоти України.
Існування такого "плану" журналістам підтвердили і співрозмовники в ДТЕК. Прізвищ прем'єра і тимчасового міністра енергетики в документах нема. Усе зводиться до назв відомств, через які необхідно провести зазначені рішення. У переліку – НКРЕКП, "Укренерго", Кабінет міністрів та Антимонопольний комітет.
"В Україні в різних відомствах на різних позиціях працюють люди "на зарплатах" у великих фінансово-промислових груп, які лобіюють необхідні рішення. Це давно не новина і нікого не дивує", – каже співрозмовник журналістів в парламенті.
Фахівці проаналізували документ і виявили, що левова частка плану в різних формах вже реалізована, інша частина перебуває на різних стадіях опрацювання. Один з ключових пунктів плану – обмеження імпорту електроенергії з РФ і Білорусі. Документ передбачає два варіанти досягнення цілі: через ухвалення постанови Кабміну або через рішення Нацкомісії з регулювання тарифів.
У підсумку в березні уряд запровадив спеціальне мито на імпорт електроенергії та вугілля з Росії в розмірі 65%, а у квітні НКРЕКП зупинила імпорт електроенергії з РФ та Білорусі. Окрім цього, лобістам ДТЕК у владі вдалося домогтися:
- перегляду енергетичного балансу на користь "ахметівських" ТЕЦ і зеленої генерації
- підвищення у три рази верхньої межі ціни, за якою "гарантований покупець" може виставляти на продаж "зелену" електроенергію
Якщо вірити документам, то серед планів ДТЕК на найближчий час – розширення "прайс-кепів" на ринку "на добу наперед" та на балансуючому ринку. Окремо в "плані" наголошується на важливості захисту "ДТЕК Західенерго" у справі АМКУ про порушення антимонопольного законодавства в межах так званого Бурштинського енергетичного острова.
Переведення фахівців з мобільних груп до підрозділів піхоти значно знижує ефективність боротьби проти російських безпілотників. Про це в етері Еспресо заявив президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна” Геннаді...
Українці це є чудовий капітал, ресурси та великі можливості для Європейського Союзу. Про це в ефірі Еспресо заявив доктор економічних наук та голова Advanter Group Андрій Длігач, передають Патріоти України. "Уявіть собі, що більше 80% українців працезд...