Компанія ДТЕК Рината Ахметова має "дорожню карту" по виведенню компанії з кризи через лобіювання інтересів у державних органах. Частина плану: обмеження імпорту електроенергії, преференції для "зеленої" енергетики - вже реалізована. Про це йдеться у матеріалі ЕП з посиланням на документ, який опинився у розпорядженні редакції, передають Патріоти України.
Існування такого "плану" журналістам підтвердили і співрозмовники в ДТЕК. Прізвищ прем'єра і тимчасового міністра енергетики в документах нема. Усе зводиться до назв відомств, через які необхідно провести зазначені рішення. У переліку – НКРЕКП, "Укренерго", Кабінет міністрів та Антимонопольний комітет.
"В Україні в різних відомствах на різних позиціях працюють люди "на зарплатах" у великих фінансово-промислових груп, які лобіюють необхідні рішення. Це давно не новина і нікого не дивує", – каже співрозмовник журналістів в парламенті.
Фахівці проаналізували документ і виявили, що левова частка плану в різних формах вже реалізована, інша частина перебуває на різних стадіях опрацювання. Один з ключових пунктів плану – обмеження імпорту електроенергії з РФ і Білорусі. Документ передбачає два варіанти досягнення цілі: через ухвалення постанови Кабміну або через рішення Нацкомісії з регулювання тарифів.
У підсумку в березні уряд запровадив спеціальне мито на імпорт електроенергії та вугілля з Росії в розмірі 65%, а у квітні НКРЕКП зупинила імпорт електроенергії з РФ та Білорусі. Окрім цього, лобістам ДТЕК у владі вдалося домогтися:
- перегляду енергетичного балансу на користь "ахметівських" ТЕЦ і зеленої генерації
- підвищення у три рази верхньої межі ціни, за якою "гарантований покупець" може виставляти на продаж "зелену" електроенергію
Якщо вірити документам, то серед планів ДТЕК на найближчий час – розширення "прайс-кепів" на ринку "на добу наперед" та на балансуючому ринку. Окремо в "плані" наголошується на важливості захисту "ДТЕК Західенерго" у справі АМКУ про порушення антимонопольного законодавства в межах так званого Бурштинського енергетичного острова.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...