Сирійська влада отримала від Сполучених Штатів новий список вимог для послаблення санкційного режиму. Схоже, США змінили підхід до Сирії і тепер Вашингтон більше не наполягає на виведенні російських військових з баз у Тартусі та Хмеймімі, передають Патріоти України.
Ці об’єкти залишаються ключовими точками російської присутності у регіоні, але, судячи з усього, тепер їхнє існування не є критичною проблемою для американців. Про це пише видання TRT Global.
Зокрема, США вимагають від Сирії знищити залишки хімічної зброї, заборонити іноземним повстанцям обіймати керівні посади в уряді, а також співпрацювати в боротьбі з тероризмом. Крім того, Вашингтон вимагає від Дамаска призначити координатора для пошуків американського фрілансера Остіна Тайса, який зник 13 років під час проходження через один із столичних КПП.
Якщо Сирія виконає умови, американська адміністрація послабить санкційний режим. Про які заходи конкретно йдеться, не повідомляється.
Водночас, США більше не ставлять вимогу до Сирії усунути російські військові бази в країні. Зокрема, мова йде про бази в Тартусі та Хмеймімі. Раніше, у 2019 році, американські законодавці вимагали від Сирії припинити присутність Росії на цих стратегічних об'єктах, зважаючи на їхнє значення для військових інтересів Москви. Голова комітету Сенату із закордонних справ Джим Ріш висловлював побоювання, що використання порту Тартус може загрожувати безпеці США та їх союзників.
Західні ЗМІ вважають, що на американську адміністрацію вплинув Тель-Авів. Ізраїльська влада нібито змогла переконати Вашингтон у тому, що Росія може стати гарантом безпеки.
Влада США була впевнена, що найкраще з цією роллю впорається Туреччина – член Північноатлантичного альянсу. Проте Тель-Авів виступає проти цього, вважаючи, що після зміни режиму у Сирії позиції Туреччини у регіоні посилилися.
Варто зазначити, що до громадянської війни Сирія була великим експортером нафти, однак після 2011 року контроль над значною частиною нафтових родовищ перейшов до курдських формувань на північному сході країни, що не підпорядковується офіційному Дамаску.
Андрій Онтіков, сходознавець і публіцист, вважає, що Ізраїль прагне, аби Сирія залишалася слабкою та децентралізованою, що відповідає його геополітичним інтересам. Він також підкреслює, що інтереси Росії та Ізраїлю в Сирії можуть бути різними. Росія зацікавлена в зміцненні сильного та незалежного арабського світу, в той час як Ізраїль хоче зберегти ситуацію в Сирії на такому рівні, що дозволяє послабити арабський світ загалом.
Нагадаємо, Європейський Союз (ЄС) зняв низку економічних санкцій із Сирії. Причиною стало падіння диктаторського режиму Башара Асада. Насамперед пом'якшення санкційного режиму зачепило енергетичний і транспортний сектори.
Україна вперше, можливо, з часів Кримської війни XIX століття змінила ситуацію і розклад у Чорному морі. Про це в етері "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, заступник директора Центру дослідження армії, конв...
Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...