Новий поворот: У "Слузі народу" виступили проти повного скасування недоторканності

У партії "Слуга народу" хочуть, щоб тільки генеральний прокурор України міг порушити кримінальну справу проти народних депутатів. Тому повністю знімати з себе імунітет там не мають наміру, повідомляють Патріоти України.

Як розповіла кандидатка у народні депутати від СН Роксолана Підласа, вона підтримує скасування депутатської недоторканності зі збереженням так званого парламентського індемнітету. Тобто політичного імунітету.

"Не можна притягати депутата до відповідальності за голосування та висловлювання. Крім цього, повинні залишатися запобіжники від тиску: наприклад, порушення кримінальної справи можливе лише за рішенням Генерального прокурора. Це захистить нардепів від політично мотивованих справ на місцях", – наголосила майбутня нардепка.

Йдеться про повноцінне внесення зміни до статті 80 Конституції: в частині скасування самої недоторканності і в частині скасування необхідності згоди ВРУ на притягнення до відповідальності.

"Але є внутрішньопартійна дискусія щодо порядку притягнення до відповідальності. Ми все ж таки не хочемо, щоб будь-який районний прокурор мав можливість завести справу на депутата – це буде використовуватися для того, щоб впливати на функцію контролю народного депутата", – зазначила Підласа.

Атаки по критичній інфраструктурі: Росія випробовує в Україні "ключовий компонент" нової воєнної доктрини ‒ британська розвідка

четвер, 1 грудень 2022, 10:25

З жовтня Росія неодноразово атакувала енергомережу України передусім крилатими ракетами. . Імовірно, це перша спроба РФ реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT). Це ключовий компонент ухваленої нещодавно...

Вдале завершення осіннього сезону: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 1 грудня

четвер, 1 грудень 2022, 9:56

Українські захисники невпинно працюють над тим, щоб звільнити територію нашої країни від російських загарбників і минулої доби вони знищили ще 560 окупантів. Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ, відзначаючи, що загальна цифра умовних «200"-х д...