Новий поворот: У "Слузі народу" виступили проти повного скасування недоторканності

У партії "Слуга народу" хочуть, щоб тільки генеральний прокурор України міг порушити кримінальну справу проти народних депутатів. Тому повністю знімати з себе імунітет там не мають наміру, повідомляють Патріоти України.

Як розповіла кандидатка у народні депутати від СН Роксолана Підласа, вона підтримує скасування депутатської недоторканності зі збереженням так званого парламентського індемнітету. Тобто політичного імунітету.

"Не можна притягати депутата до відповідальності за голосування та висловлювання. Крім цього, повинні залишатися запобіжники від тиску: наприклад, порушення кримінальної справи можливе лише за рішенням Генерального прокурора. Це захистить нардепів від політично мотивованих справ на місцях", – наголосила майбутня нардепка.

Йдеться про повноцінне внесення зміни до статті 80 Конституції: в частині скасування самої недоторканності і в частині скасування необхідності згоди ВРУ на притягнення до відповідальності.

"Але є внутрішньопартійна дискусія щодо порядку притягнення до відповідальності. Ми все ж таки не хочемо, щоб будь-який районний прокурор мав можливість завести справу на депутата – це буде використовуватися для того, щоб впливати на функцію контролю народного депутата", – зазначила Підласа.

США призначили головного контролера за допомогою Україні

субота, 23 вересень 2023, 19:43

США призначили провідного генерального інспектора Міністерства оборони Роберта Сторча головним контролером за допомогою Україні. До нової посади він приступить вже 18 жовтня. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. . Сторч буде працювати з Д...

У ГУР Міноборони показали, як звільняли Кліщіївку (відео)

субота, 23 вересень 2023, 18:55

Головне управління розвідки показало кадри боїв за звільнення села Кліщіївка під Бахмутом. Відео оприлюднене на сторінках ГУР в соцмережах, передають Патріоти України. «Хоробрі воїни 4-ї служби ГУР МО продовжують рух вперед. Слава Україні», — йдеться у...