Новий поворот: У "Слузі народу" виступили проти повного скасування недоторканності

У партії "Слуга народу" хочуть, щоб тільки генеральний прокурор України міг порушити кримінальну справу проти народних депутатів. Тому повністю знімати з себе імунітет там не мають наміру, повідомляють Патріоти України.

Як розповіла кандидатка у народні депутати від СН Роксолана Підласа, вона підтримує скасування депутатської недоторканності зі збереженням так званого парламентського індемнітету. Тобто політичного імунітету.

"Не можна притягати депутата до відповідальності за голосування та висловлювання. Крім цього, повинні залишатися запобіжники від тиску: наприклад, порушення кримінальної справи можливе лише за рішенням Генерального прокурора. Це захистить нардепів від політично мотивованих справ на місцях", – наголосила майбутня нардепка.

Йдеться про повноцінне внесення зміни до статті 80 Конституції: в частині скасування самої недоторканності і в частині скасування необхідності згоди ВРУ на притягнення до відповідальності.

"Але є внутрішньопартійна дискусія щодо порядку притягнення до відповідальності. Ми все ж таки не хочемо, щоб будь-який районний прокурор мав можливість завести справу на депутата – це буде використовуватися для того, щоб впливати на функцію контролю народного депутата", – зазначила Підласа.

"Знищили три крилаті ракети росіян і два "Сонцепеки": Повітряні сили України відзвітували про успіхи за день

неділя, 22 травень 2022, 0:33

Ударна авіація Повітряних сил 21 травня вкотре успішно відпрацювала по ворожих цілях. Вдалося збити ще три ворожі крилаті ракети. Про це йдеться у зведенні командування Повітряних сил ЗСУ, передають Патріоти України. Наші бійці також знищили щонайменше...

"Тут мають жити біженці": Анархісти захопили віллу "друга Путіна" в Австрії (фото)

неділя, 22 травень 2022, 0:24

Як повідомляє Salzburger Nachrichten, будинок зайняли люди, які називають себе членами союзу вільних анархістських організацій. Активісти засудили війну в Україні та закликали експропріювати власність Шувалова: "Ми вимагаємо, щоб будинок був перетворен...