
Російські війська почали оснащувати ударні дрони-камікадзе “Шахед” і “Гербера” новими радіомодемами різних частотних діапазонів, формуючи в повітрі повноцінну мережу зв’язку. Про це повідомив експерт із систем РЕБ та військового зв’язку Сергій ”Флеш” Бескрестнов у своєму блозі в Telegram, передають Патріоти України.
За словами експерта, росіяни більше не обмежуються одним китайським модемом діапазону 1300–1500 МГц. У збитих “Шахедах” уже виявлено інші моделі, зокрема модеми діапазону 3200–3400 МГц, а також зафіксовано роботу пристроїв у діапазоні 2700–2900 МГц.
Бескрестнов додає, що китайські виробники випускають велику кількість модемів у різних діапазонах, що робить радіопротидію дедалі складнішою: “Як бачите, наша радіовійна тільки починається”.
Експерт пояснює, що встановлені на дронах модеми дозволяють створювати розгалужену мережу зв’язку, коли кілька “Шахедів” і “Гербер”, перебуваючи одночасно в повітрі, передають дані одне одному та напряму до РФ. Так формується “павутина”, яку важко придушити, адже сигнал дублюється одразу через усі модеми. В цій мережі росіяни отримують дві ключові переваги:
Бескрестнов наголошує, що контроль і протидія цьому процесу критично важливі для обороноздатності держави. Він зазначив, що вже звертав увагу військового керівництва на масштаби загрози.
На нафтогазовому родовищі Карачаганак у Казахстані на понад 25% скоротили видобуток нафти після того, у Росії зупинився газопереробний завод, що переробляє газ із цього родовища. Про це у п’ятницю, 26 червня, повідомив Bloomberg із посиланням на російс...
Цього року частина польських міст-партнерів відмовилася приймати на оздоровлення дітей з Івано-Франківської громади. Натомість місцева влада шукає нові можливості для організації відпочинку в інших країнах, Патріоти України з посиланням на заяву місько...