Новим президентом Аргентини став Хав'єр Мілей, який обіцяє економіці "шокову терапію" - він є прихильником України і противником Китаю

В Аргентині в неділю, 19 листопада, обрали нового президента - правого лібертаріанця Хав'єра Мілея. Йому 53 роки, він економіст, конгресмен і колишній телеексперт, який обіцяв покращити економіку країни "шоковою терапією". Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

Зазначимо, що після повномасштабної війни, розв'язаної Росією в Україні, політик підтримав Київ, висловлював готовність зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, а главу Кремля Володимира Путіна називав "автократом". "Якщо ми захищаємо ідеї свободи, ми не можемо підтримувати і приймати вторгнення РФ в Україну", – говорив аргентинець.

У підсумку Мілей отримав 55,95% голосів, а його суперник, ексміністр економіки Серхіо Масса – 44,04%. Після оголошення результатів виборів переможець визнав, що Аргентину "ждуть колосальні проблеми: інфляція, відсутність роботи й бідність".

"Ситуація критична, і тут немає місця прохолодним напівзаходам", – сказав Мілей, виступивши за радикальні реформи. Зокрема, у передвиборчій програмі він пропонував закрити центральний банк, відмовитися від песо на користь американського долара й помітно знизити витрати в державній сфері. Також він засудив існування в Аргентині "каст" та обіцяв боротися з корупцією.

Ці потенційно болючі реформи знайшли відгук у виборців, незадоволених економічною кризою, зазначили у Reuters. Деякі аргентинці охарактеризували голосування за Мілея як вибір "меншого зла": його конкурент Масса в очах громадськості залишив Аргентину по вуха в боргах, тоді як Мілей пропонував за допомогою радикальних заходів вибиратися з економічної ями.

Політик навчався в католицькій школі на околиці Буенос-Айреса, був воротарем місцевої футбольної команди й на економічному факультеті приватного університету "заробив репутацію примхливої особи", пише La Razón.

Цікаво, що Мілей виступав за тісніші зв'язки зі США і критикував Китай і Бразилію: мовляв, він не матиме справу з "комуністами".

Його важко назвати типовим консерватором. Новообраний президент Аргентини рішуче виступав проти абортів, підтримував м'якіші закони про зброю і критикував аргентинського Папу Франциска. Останнього політик називав "представником зла на землі" та "єзуїтом, який пропагує комунізм". "Мілей, який обійме посаду президента з 10 грудня, залишається загадкою..." – написало видання La Razón.

У Консервативній партії Великобританії бунт на фоні електоральної катастрофи: Харизматичний Борис Джонсон може повернутись до керівництва, – Daily Mail

понеділок, 11 грудень 2023, 9:40

У Консервативній партії Британії назріває розкол. Частина консерваторів виступають за відставку чинного прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака і повернення на цю посаду його попередника Бориса Джонсона. Це, на їхню думку, може врятувати Консерва...

Чому союзники затягують постачання зброї Україні: Фейгін вказав на страх Заходу

понеділок, 11 грудень 2023, 9:23

Торік, на хвилі успіхів ЗСУ на Харківщині і в Херсоні, Захід обіцяв надати Україні всю необхідну зброю для завершення війни. Однак, до весни 2023 року, ця концепція докорінно змінилася. Таку думку висловив російський опозиційний політик, журналіст та п...