Нуланд не відповіла, чи вірять у США в перемогу, де Україна поверне всі території

Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд утрималася від відповіді, чи вважають у Вашингтоні можливою таку перемогу України, за якої вона поверне усі окуповані території.

Джерело: "Європейська правда", Нуланд в інтерв’ю опозиційному російському виданню Meduza

Деталі: Нуланд зазначила, що рішення про те, коли починати і чи розпочинати взагалі перемовини з Росією про мир, має бути рішенням України.

Вона зауважила, що зараз російське уявлення про формат перемовин зводиться до того, що "Моє це моє, а що ваше – обговоримо", тож мета США полягає у тому, щоби посилити Україну з військової, економічної та політичної точки зору, аби вона мала сильні позиції і щоби у Кремлі зрозуміли, що не досягнуть своїх цілей та задумались про перемовини.

Після цього її перепитали, чи означає це, що американська стратегія більше не включає відновлення територіальної цілісності України у кордонах 1991 року.

Нуланд ухилилася від прямої відповіді, зазначивши, що наразі важко спрогнозувати, чи можливі такі обриси перемоги України.

"Усі війни завершуються перемовинами, і це справа України – вирішувати, які у неї територіальні цілі. Проте зараз Київ недостатньо сильний, щоб починати домовлятися. Ми хочемо, щоб Путін забрався з кожного квадратного кілометра української землі. Але поки Україна не стала достатньо сильною, ми не знаємо, наскільки це можливо", – відповіла Вікторія Нуланд.

Вона продовжила, що потенційні майбутні домовленості мають бути такими, що забезпечать сильну, незалежну, демократичну, економічно життєздатну Україну, і потрібні гарантії, що очільник Кремля за якийсь час не повернеться з новою війною.

"Тож половина пакета, нещодавно схваленого Конгресом, призначена на довгостроковий внесок в українську армію. Щоби якщо пауза все ж виникне, Путін знав: ЗСУ за цей час стануть лише сильнішими, а не навпаки", – зазначила Нуланд.

"У будь-якому разі я не думаю, що Путін готовий до чесних перемовин. Він хотів би бачити на чолі України лідера на зразок (Віктора) Януковича, який був би готовий підкорятися примхам Москви", – сказала вона.

Росіяни масово перекидають техніку та військові об'єкти до Кримського мосту: В "Атеш" пояснили, що відбувається

четвер, 25 липень 2024, 22:00

Агенти партизанського руху "Атеш" виявили, що росіяни масово перекидають системи ППО, авіацію, радіолокаційні станції та військові об’єкти до Кримського мосту. Про це інформує рух "Атеш", передають Патріоти України. Також партизани наголошують, що на п...

Окупанти зараз на піку свого наступу: Експерт вказав на головні ризики для ЗСУ на фронті

четвер, 25 липень 2024, 21:45

Російська окупаційна армія на даний час знаходиться на піку своїх наступальних дій. І можливий такий сценарій, що українські Сили оборони можуть втратити певні ділянки фронту, щоб захистити ту чи іншу частину нашої території. Тому просування ворога мож...