HIMARS здійснює 12 пострілів за хвилину на відстань у 120 кілометрів. Система здатна накривати своїм вогнем площу до 25 гектарів, а це, грубо кажучи, територія 39 футбольних полів.
Її створенням американці займалися ще у 80-х роках. Однак теперішні варіанти – це вже модернізовані, покращені РСЗВ, які призначені для виконання важливої місії – ефективного знищення ворога.
Для того, аби привести цю машину у бойову готовність за 20 секунд, потрібні 3 людини. Лише за хвилину вона може випустити 12 ракет.
Далекобійність M270 HIMARS – від 2 до 300 кілометрів, що дозволяє бити по ворогу з безпечної відстані. Запас ходу цього монстра – 480 кілометрів, а максимальна швидкість – 64 кілометри на годину.
Вартість такої реактивної системи залпового вогню залежить від модифікації й становить від 5,5 мільйона доларів.
Розробкою цієї РСЗВ займалася американська компанія Lockheed Marteen. Її створили як високомобільну артилерійську ракетну систему, призначену для швидкого виконання завдань.
M270 HIMARS – це версія РСЗВ на гусеничній базі. Є ще версія на колесах – M140 HIMARS. Вона менша, не така мобільна й має лише 6 ракет.
В українських військових на озброєнні є версія M270. Вона може бити як некерованими реактивними снарядами, так і тактичними балістичними ракетами. Некеровані ракети працюють на комфортній для них дистанції до 45 кілометрів.
Однак з керованими ситуація цікавіша – вони б'ють на 70 кілометрів і діляться на 2 типи. Перший призначений для знищення бронетехніки й може нести 90 кілограмів вибухівки. Другий – ті ж 90 кілограмів, але для руйнування інфраструктури. Наприклад, знищення військових частин.
Якщо ж говорити про балістичні ракети, як от MGM-140 ATACMS, то вони збільшують дальність до 300 кілометрів. HIMARS може запускати 2 таких заряди.
MGM-140 летять на висоті у 50 кілометрів, на швидкості 1 кілометр на секунду, що значно зменшує шанси на її збиття. При цьому ракета має GPS-наведення, яке гарантує точне влучення у ціль.
Фактично HIMARS – це покращена версія вже добре відомої "Точки-У", але вона більш далекобійна, більш потужна та й б'є значно точніше завдяки сучасним комп'ютерним системам. Повний випуск програми "Зброя перемоги": дивіться відео
Залежно від модифікації, M270 HIMARS може отримувати інформацію про ворога навіть від літаків-розвідників. Дані надходять у режимі реального часу. Це дуже спрощує процес наведення на ціль та економить час.
Такі системи як HIMARS дозволяють Україні не просто знищувати центри управління ворога, склади з боєприпасами чи важку броньовану техніку. Потужностей цієї РСЗВ цілком достатньо, щоб трощити військові аеродроми з відстані у сотні кілометрів.
Ця РСЗВ вимагає усього 3 людини для обслуговування: командир, водій та стрілець. У випадку напруженої ситуації або ж інтенсивних бойових дій виконати завдання зможе навіть одна людина.
За простоту та потужність, які є у HIMARS, це озброєння полюбили у збройних силах різних країн. Окрім США, такими ж модифікаціями користуються у Греції, Туреччині, Фінляндії, ОАЕ, Естонії та багатьох інших державах. Таку ж систему на озброєнні мають й українські Збройні Сили.
M270 має цифрову підтримку коригування та ведення вогню. Це робить ракетну систему дуже точним озброєнням, яке може не просто знищувати прикордонні аеродроми ворога, але й підтримувати військових вогнем, коли вони йдуть у наступ.
Сучасні системи наведення, пошуку цілі та швидкість використання в бою й поставили цю РСЗВ на перше місце серед пускових установок у США, а також зробили її однією з найкращих ракетних артилерійських систем у всьому світі.
Головним завданням путінської армії на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Окупанти мають стратегічну мету - повний контроль території України. Про це заявив заступник керівника ГУР Міноборони України Вадим Скібі...
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких далекобійних ракет. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю ВВС. Йдеться про крилаті ракети SCALP (аналог британських Stor...