"Об’єднані зусилля-2020". "Кований чобіт" НАТО крокує до Криму: ЗС Великої Британії здійснили наймасштабнішу за останніх 20 років військово-десантну операцію

Українські вояки разом з елітними частинами НАТО демонструють потужний арсенал і мобільність військ на противагу загрозі державі-агресору з її маневрами "Кавказ-2020"

Об’єднані зусилля: Найбільше за 20 років десантування для Британії

Сотні британських десантників висадились на Миколаївщині в рамках навчань Об’єднані зусилля -2020. Про це повідомляє видання BBC з посиланням на Генштаб ЗСУ, зазначають Патріоти України.

Висадку проводили з кількох літаків C-130 Hercules, які вилетіли з військового аеродрому в Британії. На борту перебували бійці 16-ї десантно-штурмової бригади Великої Британії, важке піхотне озброєння та техніка.

16-а бригада входить до британських сил глобального реагування, які можуть використовувати в операціях по всьому світу.

Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ
Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ
C-130 Hercules. Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ
Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ
Пізніше на цей же полігон на Миколаївщині висадилися з Іл-76 та Ан-26 вже українські десантники.

Це перший етап навчань “Спільні зусилля” в рамках стратегічного командно-штабного навчання “Об’єднані зусилля – 2020”.

У такому форматі їх проводять вперше в історії – британські та українські бійці десантувалися зі спорядженням і зброєю, виконували різні навчання (оборона майданчика приземлення, наприклад), а саму операцію прикривали з повітря українські повітряні сили.

Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ

Серед тих, хто десантувався, був і командир британської 16-ї бригади Джеймс Мартін, а на землі його зустрічав командувач українських ДШВ Євген Мойсюк.

Найбільша десантна операція

Як пише британське видання Sky, ці навчання проводяться “на знак солідарності з Україною”. А Mirror відзначає, що це найбільша десантна операція для Британії за понад 20 років – десантувалися понад 450 британських військових.

Спільні навчання. Вересень 2020. Фото: Генштаб ЗСУ

Перед цим кілька британських підрозділів вже висадилися в цьому районі, щоб вивчити територію перед прибуттям основних сил.

Mirror також наводить слова одного з десантників – сержанта Джона Дженкінса, який каже, що здійснив вже 15 стрибків, “але цей особливий”.

“Пролетіли у повному спорядженні для стрибка з Оксфордширу через всю Європу, було багато хвилювань. Ми – головні сили й у бойовій готовності, тож це шанс потренуватися на практиці, й усе пройшло дуже добре”, – розповів британський десантник.

Британці також звертають увагу на те, що вся операція відбулася неподалік анексованого Росією Криму.

21 вересня в Астраханській області Росії почнуться масштабні навчання “Кавказ-2020”.

Окрім росіян у них візьмуть участь також білоруси, китайці, вірмени, іранці, пакистанці та військові з М’янми, а також Таджикистан – як спостерігач. Індія та Азербайджан відмовилися.

Міжнародні навчання “Об’єднані зусилля – 2020”, які Україна проводить разом з партнерами по НАТО (зокрема з США та Великою Британією) є своєрідною відповіддю на російські навчання та її військову присутність в анексованому Криму.

Хіти тижня. Ердоган "мочить у сортирі" путінські війська в Карабасі (відео)

неділя, 25 жовтень 2020, 4:00

Турки пошматували путінських "відпускників", знищивши хвалену С-300. Про це йдеться в сюжеті Om TV, передають Патріоти України.

"Бунт" Церкви Кіпру після визнання ПЦУ: В Україні розповіли, хто є автором фейку

неділя, 25 жовтень 2020, 0:20

"Москва і її сателіти" стали розганяти заяву чотирьох ієрархів, які "категорично не погоджуються" з визнанням ПЦУ. Проти визнання автокефалії Православної церкви України виступили четверо з вісімнадцяти членів єпископату Церкви Кіпру. Про це на своїй с...