Об'єднувати Чорне море з Балтійським потрібно зараз, потім буде пізно, - посол Польщі в Україні

З боку Польщі прикордонна інфраструктура розвивається вже зараз.

Бартош Цихоцький. Фото: Збруч.

Рішення про розвиток інфраструктури між Україною та Польщею треба приймати зараз, бо потім буде пізно. Про це заявив посол Польщі Бартош Цихоцький в інтерв'ю "Українському радіо", передають Патріоти України.

З його слів, з боку Польщі прикордонна інфраструктура розвивається вже зараз. Було побудовано сучасні дороги до кордонів з Україною, модернізовано прикордонні переходи. Зараз польська сторона чекає на аналогічні дії з боку України.

"Була дуже цікава зустріч міністрів інфраструктури минулого року. Ми були зацікавлені, як новий уряд ставиться до ідей попереднього уряду. Там була ідея "go highway", побудувати сучасний хайвей з Одеси до Катовіце і до Гданська. "Об`єднати" Чорне море з Балтійським", - розповів він. Цихоцький зазначив: "Ми зрозуміли, що в міністра Криклія - свої ідеї, тож чекаємо".

Це мільярди грошей, які ми вже витратили на колишню ідею, і це потенційно мільярди грошей, які можуть піти шляхом Китай-Росія-Білорусь-Польща, чи Туреччина-Румунія-Захід, чи Китай-Азія-Україна-Польща. Вирішувати треба зараз, бо потім буде пізно", - сказав посол.

У 2014 році за фінансової підтримки Європейського союзу була створена транскордонна комісія з представників Польщі, Республіки Білорусь і України, яка займається питаннями створення водного шляху від Балтійського до Чорного моря через річки Вісла, Західний Буг, Прип'ять і Дніпро (проект Е-40).

"Все крутиться у промисловості навколо трьох стовпів": Що потрібно Україні для створення власної балістики

четвер, 25 червень 2026, 8:21

Створення української балістичної зброї вимагає довгострокової державної стратегії, фінансування та залучення приватного сектору оборонної промисловості. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Клуб обраних. Хто у світі має балістику та чи зможе Україн...

Кара дісталась вбивць старих, жінок та дітей: Захисники Херсона вислідили та знищили гармату окупантів, яка тероризувала місто (відео)

четвер, 25 червень 2026, 7:27

На лівому березі Херсону морпіхи 34-ї окремої бригади морської піхоти спільно з тактичною групою ОТЦ "VIKTORi" СБУ знищили чергову російську гармату. Як повідомляє прес-служба бригади, окупанти намагалися приховати артилерійську систему серед дерев у л...