Обіцяють робити швидше, ніж пиріжки: Чи дійсно у РФ почали виробництво FPV-дронів на хлібних комбінатах

Валерій Ляшенко, заступник гендиретора Табмовського хлібокомбіната

УРФ під час недільного випуску програми "Вести" вийшов сюжет в якому було показано, що у Тамбові на хлібному комбінаті почали випуск FPV-дронів.

Попри те, що це був тотальний пропагандистський сюжет у наймерзеннішому рашиському стилі. Наприклад, випробування дронів, які мають назву "Бекас" та є звичайними коптерами зібраними з китайських деталей, проходили на манекенах, які називали "тарасиками" у нібито трофейній "буханці" зі старою емблемою "Азову". Але, тим не менш, містило деякі інформативні деталі.

І почати треба з того, що сам сюжет йде за авторством того самого російського пропагандиста Александра Рогаткина, який є автором відомого сюжету про виробництво "Ланцетів". А головний мотив сюжету - скоро у РФ дрони будуть робити швидше ніж пиріжки, що є аналогом висловлювання Хрущова, що ракети у СРСР роблять, як сосиски. А це було фарсом та спробою залякати США.

Й в цілому, як мінімум відносно самого виробництва дронів на хлібному комбінаті, ситуація аналогічна. Бо мова йде про те, що у приміщенні заводу працює невеликий цех з їх збирання. І це місцева ініціатива

Алекснадр Рудик, перший заступник гендиректора Табмовсього хлібокомбінату

Як було зазначено у сюжеті, можливість виробництва дронів "Бекас", який може підняти близько 1,5 кг бойової частини - 230-250 коптерів на місяць. А орієнтовна вартість - 50 тисяч рублів (приблизно 18 тисяч грн). У сюжеті прямо говорять, що мова йде про збирання з готових комплектуючих, які постачаються з "абстрактної" Південно-Східної Азії. Єдине, що вочевидь виробляється у РФ - це рама коптеру, при цьому не з карбону, а текстоліту.

А сам сюжет пронизаний доволі цікавими посилами, наприклад, у розповідь вплетено робітника з інвалідністю, який фарбує текстолітові рами та розповідає, що "бійці, які отримали тяжкі поранення також мають приносити користь фронту". Також у сюжеті пропонується ідея залучати не лише студентів до збирання дронів, а й школярів.

Юрій Котов, один з залучених до виробництва дронів "Бекас"

І загалом через весь пропагандистський сюжет проходить лінія - дронів треба більше. Аж до розрахунків у вигляді 100 дронів-камікадзе на 1 км фронту на добу. А також бідканням, що поки все це - локальні ініціативи, прямою мовою - "порив ентузіастів", а потрібні стратегічні державні програми, замовлення, дотації та преференції.

Тому відповідь на питання, чи дійсно у РФ розпочали на державному рівні робити дрони-камікадзе на хлібокомбінатах, використовуючи їх виробничі потужності - то ні. Мова йде про окремий випадок ініціативи "знизу", який подається, як приклад.

Полювання на «горця»: Бійці ЗСУ показали знищення вояка путіна , котрий продемонстрував дивовижну живучість під ударами українських дронів (відео)

субота, 23 листопад 2024, 23:25

Бійці ударної групи «Чорний лебідь» 225 штурмового батальйону витратили 13 скидів на російського штурмовика, який ніяк не хотів помирати. Відео влучань було оприлюднено 21 листопада на каналі групи, зазначають Патріоти України. . Хитрий та спритний ро...

Путін піде ва-банк? Експерт оцінив, чи дійсно Росія може вдарити по урядовому кварталу в Києві

субота, 23 листопад 2024, 22:40

Російська Федерація дійсно може завдати удару по урядовому кварталу Києва. Але це означатиме перехід реальних "червоних ліній". Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Ж...