Обіцяють велику платню: Росія та Іран вербують колишніх афганських командос на війну проти України, - Foreign Policy

"Діють дуже потайки": РФ та Іран вербують на війну з Україною колишніх афганських командос

Росія вербує членів елітного Корпусу командосів Національної армії Афганістану, яких покинули США та західні союзники, коли країна була захоплена Талібаном у 2021 році, для участі у війні проти України, передають Патріоти України з посиланням на Foreign Policy.

Джерела видання серед афганських військових та джерел безпеки зазначають, що навчена США легка піхота може змінити ситуацію на полі бою в Україні.

За оцінками Foreign Policy, в Афганістані чи сусідніх країнах залишилося близько 20-30 тисяч добровольців-командос. Після приходу до влади табілів евакуйовали лише кілька сотень старших офіцерів. Так, багато спецназівців, які залишилися в Афганістані, переховуються, щоб уникнути полону та страти.

Повідомляється, що США витратили майже 90 млрд доларів на створення Афганських національних сил оборони та безпеки. Незважаючи на те, що сили в цілому були некомпетентними та передали країну талібам за лічені тижні, коммандос завжди користувалися високою повагою, оскільки їх навчали морські котики ВМС США та Британська спеціальна повітряна служба.

Багато спецназівців ще чекають на переселення в США чи Британію, що потенційно робить їх легкою мішенню для російських вербувальників. Ймовірно, за їхнім вербуванням стоїть ПВК "Вагнер".

"Краще б їх використовували західні союзники, щоб воювати разом з українцями. Вони не хочуть воювати за росіян; росіяни - вороги. Але що ще їм робити?" - сказав колишній офіцер афганських спецпризначенців.

Деякі колишні спецназівці повідомляють, що їх намагалися вербувати через WhatsApp і Signal. При цьому до 10 тисяч колишніх спецназівців можуть піддатися пропозиціям Росії.

Повідомляється, що до вербування причетний й Іран. Колишній капітан командоса сказав, що він особисто допоміг кільком колишнім колегам зв'язатися з вербувальним бюро у Тегерані. Він зазначив, що рекрутів переправляли з Афганістану до Ірану, а потім до Росії.

Побив табуреткою брата: У Краснодарі встановили білборд із загиблим в Україні окупантом (фото)

четвер, 9 лютий 2023, 0:29

У Краснодарі встановили білборд із загиблим на війні проти України окупантом Артуром Єгіняном, який кілька років тому був засуджений за побиття табуреткою свого брата. Про це повідомляють місцеві медіа, передають Патріоти України. Єгіняна пішов на фрон...

Теми обговорення були дуже дивними: Путін несподівано вночі скликав Радбез РФ

середа, 8 лютий 2023, 23:42

Пізно увечері в середу, 8 лютого, російський президент Володимир Путін вирішив зібрати нараду з постійними членами Ради безпеки. Офіційно головними темами наради називають підвищення пожежної безпеки та зниження ризиків паводків. Про це повідомляють ро...