Обов'язково позбавитись підсанкційного Бєні. "Без підвищених тонів і питань на кшталт "чому Україна досі не в НАТО": Порошенко дав Зеленському кілька порад перед зустріччю з Байденом

П’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" у своєму відеозверненні дав низку порад Володимиру Зеленському перед його візитом до США, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний сайт "ЄС".

У своєму відеозверненні Порошенко підкреслив - треба використовувати всі можливості, щоб поїздка була змістовною, а не просто піарвізитом.

"На запрошення Президента США Джозефа Байдена відбудеться довгоочікувавий візит Президента України до Сполучених Штатів. З власного досвіду знаю вагу і значення Вашингтону для становлення незалежної, демократичної та сильної України. Тому не можу не вболівати за успіх і результативність українсько-американського саміту", – зазначає Порошенко.

"Тому і сам особисто використовував свої американські контакти та активно долучався до просування українських інтересів для досягнення змістовних результатів зустрічі двох президентів у Білому домі", – нагадав п’ятий Президент.

"Перше і, на мою думку, найголовніше – встановити добрі особисті відносини довіри з главою Білого дому. Як мінімум, на тому рівні, яка існувала за моєї каденції. Лише компетентна, щира, чітка та конструктивна позиція справжнього лідера країни. Без підвищених тонів і питань на кшталт "чому Україна досі не в НАТО"? Це – важлива передумова успішності зустрічі", – переконаний Порошенко.

Друге – підтвердити рішучу налаштованість України на поглиблення стратегічного партнерства та союзництва зі Сполученими Штатами і нарешті запустити механізми Комісії стратегічного партнерства, зазначив лідер "ЄС".

Порошенко також наголосив – усі ідеї та ініціативи вже були закладені за часів віце-президентства Байдена.

"Йдеться про важливі складові зміцнення стійкості України у відсічі російському агресору через і укладення безпекової угоди, і координацію зусиль з просування на шляху до членства в НАТО, і розширення спектру оборонних летальних озброєнь, і військово-технічну кооперацію. Про все це вже починали говорити і говорили, і робили. І про Петріоти, і про кораблі, і про ракети, і про гелікоптери, і антиснайперські системи", – говорить Порошенко.

За його словами, варто також спробувати знайти оптимальні шляхи проактивного залучення США для припинення російської агресії на Донбасі.

"Третє – переконати американських можновладців та великий бізнес у щирості та ефективності Банкової у впровадженні демократичних та соціально-економічних реформ в Україні і, в першу чергу, у боротьбі з корупцією. Те, що дійсно важливо для серйозного іноземного бізнесу, – це не "няні" чи усні квазі-гарантії Банкової, а насамперед верховенство права і забезпечення незалежності правосуддя, правоохоронних та антикорупційних органів, банківського сектору в Україні", – зауважує Петро Порошенко.

Він наголошує – інвесторів не переконаєш вкладати сотні мільярдів в Україну, допоки кишенькові суди, здається, більше керуються не волею Феміди, а духом і забаганками Банкової, а правоохоронці ганяються за опозицією і лицемірно покривають злочинців.

"Зеленському варто було б поставити крапку і роз’яснити свою позицію щодо екс-власника Приват-банку Коломойського, який перебуває під санкціями США, покриття зрадників у справі "вагнерівців", особистих мотивів у інструменталізації судової системи для переслідування демократичної опозиції", – переконаний п’ятий Президент.

"Саме через реальні реформи та справжнє незалежне правосуддя пролягає шлях до реалізації так званого американського "плану Маршалла-Байдена" щодо України, який я запропонував новообраному президентові Байдену під час перших контактів з його командою на початку року. Сподіваюсь, що Зеленський розвине цю ініціативу під час свого візиту до Білого дому", – зазначає Порошенко.

Лідер партії також вважає вкрай нагальним зафіксувати важливе місце України в системі стратегічних енергетичних пріоритетів США, одним з елементів якої має стати спільна протидія Північному потоку-2.

"І, безперечно, з Вашингтона Зеленський має привезти орієнтовні терміни візиту в Україну Президента США Джозефа Байдена, що стане підтвердженням успішності зустрічі. Крім відвідання Білого дому, є кілька важливих локацій в США, до яких Володимир Зеленський мав би завітати, якщо йдеться про серйозний, змістовний, а не піар-візит. Насамперед, йдеться про штаб-квартиру МВФ, де Президент України має провести переговори з Виконавчим директором Фонду Крісталіною Георгієвою", – пояснює Порошенко.

"Не менш важливий та символічний напрямок – штаб-квартира ООН у Нью-Йорку, де Зеленський мав би презентувати наробки Кримської платформи та залучити ООНівський компонент до міжнародних зусиль з деокупації Криму", – констатує Петро Порошенко.

Він зауважив, що наступні дні всі будуть уважно стежити та вболівати за дипломатичні успіхи Глави держави на американському напрямі.

"Бо міцне українсько-американське стратегічне партнерство – це про Україну, про нашу незалежність, демократію, безпеку, мир та добробут.Відповідальність за здоровий дух у цьому партнерстві сьогодні лежить повністю на президентові Зеленському", – наголошує Петро Порошенко.

"Як ніколи, спільно з Вашингтоном ми потребуємо історію успіху. І нині маємо всі умови, аби це сталося", – резюмує п’ятий Президент.

​Посла Австрії звинуватили у передачі Росії даних розслідування про походження "Новачка" і відсторонили від виконання посадових обов'язків

субота, 23 жовтень 2021, 10:43

Нинішній посол в Індонезії, імовірно, шпигував на користь Росії в 2017-2019 роках, коли працював генеральним секретарем МЗС Австрії, повідомляють Патріоти України з посиланням на Kurier. Австрійські ЗМІ пишуть про те, що Йогшаннес Петерлік співпрацював...

Десятки "відморозків" брутально завойовували Україну: СБУ знешкодила дуже небезпечну банду російсько-грузинських злодіїв у законі

субота, 23 жовтень 2021, 10:31

Українські правоохоронці знешкодили потужну транснаціональну злочинну групу, яка намагалася поширити свій вплив на жителів кількох регіонів країни, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу СБУ. . Угруповання координувалося злодіями у з...