ОБСЄ може взяти на себе доставку пенсій на окуповані території, це опрацьовується, - голова Донецької ОДА

Павло Кириленко заявляє, що ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на окуповані території, але для цього потрібні зміни в законодавстві.

Павло Кириленко. Фото: Українська політична арена.

Функцію доставки пенсій для жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей може взяти на себе місія ОБСЄ. Однак, для цього доведеться міняти закони. Таку думку висловив глава Донецької ВЦА Павло Кириленко, передають Патріоти України.

За його словами, зараз жителі окупованого Донбасу можуть отримувати пенсії тільки на підконтрольних Україні територіях. Для цього їм потрібно перетнути лінію розмежування і підтвердити свої паспортні дані. Але є люди, які фізично не можуть виїхати за межі "ЛНР" і "ДНР".
"Були пропозиції від ОДА, залучення фахівців ОБСЄ, що підтверджують документально, що ті особи, які не можуть за фізичними можливостями перетинати лінію розмежування, але вони дійсно є, вони мають право на отримання пенсійного забезпечення, щоб нам міжнародні організації допомагали отримувати на тих територіях документи і передавати їх в органи Пенсійного фонду", - сказав Кириленко.
Щоб ОБСЄ могла доставляти пенсії на окуповані території, потрібні зміни в законодавстві. "Зараз законодавство діє так, що людина повинна бути особисто ідентифікована. Якщо від неї надається довіреність, то вона повинна бути надана на українській території українським нотаріусом (приватним або державним), але за вимогами українського законодавства", - зазначив Кириленко.

Байден під час зустрічі з Зеленським озвучив дату, коли танки Abrams почнуть надходити до України

п’ятниця, 22 вересень 2023, 1:45

Президент США Джо Байден заявив, що перші американські танки Abrams прибудуть до України вже наступного тижня. Байден під час зустрічі із Зеленським оголосив про новий пакет допомоги Україні, куди увійде більше артилерії, боєприпасів та протитанкової з...

"Все йде за графіком": У Пентагоні назвали терміни поставки танків Abrams

четвер, 21 вересень 2023, 23:30

Партія американських бойових танків Abrams прибуде в Україну вже найближчим часом. Про це заявив представник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки бригадний генерал Патрік Райдер під час брифінгу, передають Патріоти України. За його словами, в...