Обидві сторони продемонстрували на що здатні: ВМС України провели спільні навчання з Великою Британією

Головні завдання, які відпрацьовувались – організація протиповітряної оборони та відбиття атак малорозмірних надводних цілей

Тренування типу PASSEX на цей раз тривало два дні

У Чорному морі відбулись дводенні навчання типу PASSEX, для проведення яких була сформована спільна корабельно-катерна тактична група ВМС України та Великої Британії: патрульний корабель HMS Trent, судно розмагнічування "Балта" та патрульний катер "Старобільськ". Для підтримки з повітря цієї корабельно-тактичної групи був залучений вертоліт Мі-14 Морської авіації ВМСУ, зазначають Патріоти України.

Патрульний катер "Старобільськ" та гвинтокрил Мі-14 ВМС України

Під час цих навчань було відпрацьовано маневрування в строях та ордерах, організація протиповітряної оборони, відбиття атак малорозмірних надводних цілей умовного противника.

Патрульний корабель HMS Trent, судно розмагнічування "Балта" та патрульний катер "Старобільськ" у спільному строю
Також українські та британський кораблі відпрацьовували взаємодію при веденні розвідки, організації пошуково-рятувальних операцій та висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства.

Відзначається, що при цьому комунікація між екіпажами корабельно-катерної групи виконувалась виключно англійською мовою, відповідно міжнародній системі сигналів MTP.

За ходом цих навчань РФ відрядила спостерігати ракетний катер "Набережные Челны" свого Чорноморського флоту.
Тут варто наголосити, що аналогічні завдання ВМС України відпрацьовували під час одноденних спільних навчань із кораблем Берегової охорони США USCG Hamilton, котрі відбулись 11 травня. Щоправда, тоді Україну представляв дещо інший наряд сил: корабель Морської охорони ДПСУ "Григорій Куроп’ятников", патрульний катер "Старобільськ" та гвинтокрил Мі-14 ВМС України.
Корабель Берегової охорони США USCG Hamilton та корабель Морської охорони ДПСУ "Григорій Куроп’ятников"
Поки не відбулась модернізація озброєння катерів типу Island, бойові можливості таких кораблів у можливому бойовому протистоянні кораблям ЧФ РФ або ж Берегової охорони ФСБ РФ можна поставити під сумнів.

Наявні в складі ВМС України катери типу Island зараз оснащені тільки радянською автоматичною артустановкою 2М-3М

Але тут також можна зробити висновок, що зараз головна місія проведення маневрів за участі кораблів та катерів типу Island ВМС України – підготовка достатньої кількості моряків та офіцерського складу, які могли б в перспективі стати "ядром" екіпажів майбутніх шести ракетних катерів, що до 2025 року мають стати до строю національного флоту.

Поки що Україна не може без допомоги союзників захистити своє побережжя Чорного та Азовського морів

Хіти тижня. Популярний у 90-х російський актор заявив, що був готовий "в’їхати у Крим на танку" для підтримки окупації

середа, 27 жовтень 2021, 3:00

12 березня 2014 року актор Ігор Угольников підписав звернення діячів культури Російської Федерації на підтримку політики Путіна щодо України і Криму. Російський актор, режисер і телеведучий Ігор Угольников заявив, що у 2014 році був готовий "в’їхати у ...

Хіти тижня. У перекладі з дипломатичної - "не ваша собача справа": Міністр оборони США відповів на істерики Росії щодо вступу України в НАТО

середа, 27 жовтень 2021, 2:00

Глава Пентагону, міністр оборони США Ллойд Остін, перебуваючи із визитом в Україні, відповів на злобні заяви Росії щодо бажання України вступити в НАТО, зазначають Патріоти України. . Жодна третя країна не має права накладати вето на прагнення України...