Однак продовжують працювати: Прокурори у Харкові провалили атестацію та вляпалися у скандал із розкішною нерухомістю (відео)

Прокурори на Харківщині Станіслав Пієв та Ігор Чуб не пройшли всі етапи атестації, яка є обов'язковою, але все одно продовжили працювати. Силовиками зацікавилися журналісти-розслідувачі. Як з'ясувалося, обидва прокурори зі скромними деклараціями мають родичів, на яких оформлено десятки дорогих машин та елітних об'єктів нерухомості. Про це йдеться в опублікованому розслідуванні на YouTube-каналі "Правда Рудича", передають Патріоти України.

Ігор Чуб, начальник відділу нагляду за дотриманням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю у Харківській області, провалив атестацію ще 2020-го. Його мали звільнити, але силовик звернувся до суду. Заявив, що не зміг скласти тест, бо були проблеми із технікою. У Генпрокуратурі з таким твердженням не погодилися: якщо комп'ютер справді погано працював, прокурор міг повідомити це під час атестації, але не зробив цього.

Суд дозволив перескласти іспит, але Чуб усе одно не пройшов третій етап атестації – співбесіду. А це означає, що він фактично має бути усунений від роботи, пояснив Олександр Леменов, член комісії з атестації прокурорів. Журналісти розслідувачі вивчили нерухомість у родині Чуба. І з'ясувалося, що його батько – пожежник-рятувальник, який офіційно є мільйонером. На нього оформлено цілий статок. Чуб не задекларував розкішного маєтку, записаного на батька, а також машину, якою користується його дружина. Коментувати мільйонний статок і непроходження конкурсу чиновники та їхні родичі відмовилися.

Майже 300 квадратних метрів біля лісу на Харківщині з власним доглянутим садом. За оцінкою експертів, такий будинок коштував сім'ї прокурора Чуба більш ніж 10 мільйонів гривень. Цей маєток начальник Управління нагляду за дотриманням законів Харківської облпрокуратури Ігор Чуб у декларації не вказав. Офіційно нерухомість записана на батька чиновника із зарплатою менш як десять тисяч гривень на місяць. Це не єдиний розкішний особняк родини Чуба. Ще один, менший, – у Харкові, – записаний на тестя прокурора. Крім цього, виявилося, що всього на Чуба та його родичів зареєстровано понад 20 об'єктів нерухомого майна.

Наприклад, квартири в будинку на вулиці Костомарівська, якими володіє теща пана Чуба. До речі, там триває реставрація. За інформацією, отриманою від ремонтників, її спонсор – прокурор Чуб. Також, за даними журналістів, цивільна дружина прокурора Олена користується автомобілем БМВ 5, відомостей про який у декларації посадової особи також немає.

Окрім Ігоря Чуба не склав атестацію і його колега – начальник відділу Харківської обласної прокуратури Станіслав Пієв. За законом, кожен із прокурорів має пройти переатестацію, яка складалася з трьох етапів. Останній із них – співбесіда, що, згідно з правилами, проводиться під відео- та аудіофіксацію. Цей етап обидва прокурори оминули.

"На співбесіді дізнаються про абсолютно всі моменти, і сумнівні, і про чесноти. Зокрема, аналіз та перевірка декларацій. Також можна запитати про джерела походження коштів, законність походження цих джерел тощо", – вказав Олександр Леменов, член комісії з атестації прокурорів.

Ні Офіс генпрокурора, ні Харківська обласна прокуратура не відповіли журналістам на запит про відеозапис проходження прокурорами конкурсу. Станіслав Пієв та Ігор Чуб теж відмовилися давати коментарі щодо ситуації.

Операція "розконсервація": Генштаб ЗСУ попередив про незвичайні військові навчання в Білорусі

середа, 25 травень 2022, 22:22

Наприкінці травня на полігонах у п'яти областях Білорусі заплановані військові навчання, в рамках яких передбачена "розконсервація" озброєння і техніки. Про це йдеться у зведенні Генерального штабу Збройних сил України станом на 18:00, передають Патріо...

Кошти можуть повернути Україні: Швейцарія планує заарештувати активи Іванющенка на $104 млн

середа, 25 травень 2022, 22:12

Швейцарський уряд планує конфіскувати активи на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків ($104 мільйони) у Юрія Іванющенка, соратника колишнього президента України Віктора Януковича. Про це йдеться у заяві уряду, передають Патріоти України. "На св...