Оголосили "нацистським": Режим Лукашенка заборонив гасло "Живе Білорусь!"

Режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка включив гасло "Жыве Беларусь" і відповідь "Живе" до переліку нацистських організацій, структур, символіки та атрибутики, повідомляють Патріоти України.

У постанові МВС країни №271 повідомляється, що це нібито гасло "30-ї дивізії Ваффен-СС, яка складалася в основному з колишніх бійців частин "Білоруської національної оборони", застосовувалася в антипартизанських операціях". Таким чином білорусам забороняється "кричати "Живе Білорусь!" і відповідати "Живе!" із підняттям правої руки з витягнутою долонею.

Однак, повідомляє "Радыё Свабода", неясно, чи буде вважатися "нацистським" гасло без підняття правої руки, і відповіддю буде не "Живе!", а "Живе вічна!", що також часто використовується. Зазначається, що ці гасла давно стали традиційним привітанням у білоруських патріотичних колах.

У зв'язку з цим режим Лукашенка вже багато років намагається за допомогою пропаганди прив'язати національні символи Білорусі, що з'явилися задовго до Другої світової війни, до знарядь і символів нацистів. При цьому факт тісної військово-політичної співпраці СРСР і нацистської Німеччини перед війною замовчується.

"Жыве Беларусь!": історія гасла

Вважається, що гасло бере витоки від пароля повстанського руху 1863-1864 років: "- Кого любіш? - Люблю Білорусь. - Це взаємно".

У сучасному вигляді вираз "Живе Білорусь!" уперше прозвучало у вірші Янка Купала "Це крик, що живе Білорус", написаному в 1905-1907 рр.

Після Другої світової війни "Живе Білорусь!" активно використовувався білоруськими еммігрантами.

У 2021 році МВС Білорусі запропонувало прирівняти це гасло, використовуване опозицією, до нацистської символіки.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 28 вересня

четвер, 28 вересень 2023, 8:03

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону та наступальні дії. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.09.24 орієнтовно становлять:

Оце так: У безпілотниках Shahed виявлено понад півсотні європейських компонентів, - The Guardian

четвер, 28 вересень 2023, 7:30

Безпілотники Shahed, якими Росія атакує Україну, містять понад 50 європейських електричних компонентів. Як повідомляє Guardian, про це йдеться у секретному звіті, наданому Україною своїм західним союзникам, передають Патріоти України. Згідно зі звітом,...