Окупанти можуть створити "другий Маріуполь": У Der Spiegel розповіли, яке місто під загрозою

Росія продовжуватиме наступ, насамперед, на Донбасі. Зокрема, армія РФ рухатиметься у бік Слов'янська та Краматорська. Однак спочатку треба захопити Сєвєродонецьк. Існує серйозна загроза, що це місто окупанти за допомогою масованих обстрілів можуть перетворити на "другий Маріуполь". Таку думку в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel висловив аналітик Генрі Шлоттман, передають Патріоти України.

При цьому він додає, що малоймовірно, що Росія зможе досягти істотних успіхів у просуванні на Донбасі силами, які зараз там має. На його думку, загарбники можуть розраховувати на початковий успіх, проте захоплення великих територій, особливо великих міст, коштуватиме їм дуже дорого. А війна може затягтись на місяці.

"Я думаю, що короткостроковою метою росіян буде будівництво другого плацдарму на річці Сіверський Донець між Сєвєродонецьком і Слов'янськом у Донецькій області, тобто зміцнення для забезпечення переправи через річку. Вони вже мають плацдарм через річку на південь від Ізюму. І вони спробують оточити українські війська в місті Сєвєродонецьк", – зазначив аналітик.

За його словами, зараз армія РФ не атакує місто, а накопичує сили на північний захід від нього. Якщо вони зможуть закріпитися на своїх позиціях, то Сєвєродонецьк буде відрізано.

"Росіяни спробують оточити місто, перш ніж взяти його. Те саме було і в Маріуполі. Я чекаю повторення подібних сцен (як у Маріуполі – Ред.). Російська артилерія проводила дуже запеклі бої по міських цілях, з багатьма жертвами серед мирного населення" , – заявив Шлоттман.

Він наголосив, що найважливішим елементом ведення війни окупантами є масове використання важкої артилерії. Проте їм не вдається використовувати цю зброю на повну потужність, оскільки українська армія сповідує тактику мобільності, пересування невеликими групами та постійну зміну місць дислокації.

У Білорусі продовжили військові навчання: ЗМІ дізналися деталі та оцінили ризик для України

п’ятниця, 1 липень 2022, 16:48

У Білорусі продовжили військові навчання щонайменше до 9 липня. Водночас, попри підвищення тривалості навчань на полігонах, білоруська армія, як і раніше, не готова до наступальних операцій. Про це свідчить графік проведення навчань на білоруських полі...

На Миколаївщині українські військові знищили один із найдорожчих безпілотників РФ

п’ятниця, 1 липень 2022, 16:29

У Миколаївській області українські військові знищили один із найдорожчих російських безпілотників "Форпост". Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у соціальній мережі Facebook. Сталося це в той момент, коли дрон намагався знайти чергову ціль в Миколаї...