Росія продовжуватиме наступ, насамперед, на Донбасі. Зокрема, армія РФ рухатиметься у бік Слов'янська та Краматорська. Однак спочатку треба захопити Сєвєродонецьк. Існує серйозна загроза, що це місто окупанти за допомогою масованих обстрілів можуть перетворити на "другий Маріуполь". Таку думку в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel висловив аналітик Генрі Шлоттман, передають Патріоти України.
При цьому він додає, що малоймовірно, що Росія зможе досягти істотних успіхів у просуванні на Донбасі силами, які зараз там має. На його думку, загарбники можуть розраховувати на початковий успіх, проте захоплення великих територій, особливо великих міст, коштуватиме їм дуже дорого. А війна може затягтись на місяці.
"Я думаю, що короткостроковою метою росіян буде будівництво другого плацдарму на річці Сіверський Донець між Сєвєродонецьком і Слов'янськом у Донецькій області, тобто зміцнення для забезпечення переправи через річку. Вони вже мають плацдарм через річку на південь від Ізюму. І вони спробують оточити українські війська в місті Сєвєродонецьк", – зазначив аналітик.
За його словами, зараз армія РФ не атакує місто, а накопичує сили на північний захід від нього. Якщо вони зможуть закріпитися на своїх позиціях, то Сєвєродонецьк буде відрізано.
"Росіяни спробують оточити місто, перш ніж взяти його. Те саме було і в Маріуполі. Я чекаю повторення подібних сцен (як у Маріуполі – Ред.). Російська артилерія проводила дуже запеклі бої по міських цілях, з багатьма жертвами серед мирного населення" , – заявив Шлоттман.
Він наголосив, що найважливішим елементом ведення війни окупантами є масове використання важкої артилерії. Проте їм не вдається використовувати цю зброю на повну потужність, оскільки українська армія сповідує тактику мобільності, пересування невеликими групами та постійну зміну місць дислокації.
24 лютого Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном у Білому домі заявив, що готовий "цього або наступного тижня" зустрітись у Білому домі з Володимиром Зеленським для підписання угоди про використання корис...
Локалізація виробництва бронемашин Roshel в Україні посилить обороноздатність та відкриє нові можливості для українських виробників. Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" уклало угоду з канадською компанією Roshel для локалізації ви...