Окупанти на Донбасі підло атакували українські позиції: ЗСУ зазнали втрат, є загиблі

За минулу добу, 6 квітня, збройні формування Російської Федерації 16 разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі. У результаті ворожого вогню загинули два українські захисника, ще одного важко поранено. Про це йдеться у зведенні ООС у Facebook, передають Патріоти України.

Так, неподалік населеного пункту Луганське ворог два рази відкривав вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го та 82-го калібрів, великокаліберних кулеметів, автоматичних станкових та станкових протитанкових гранатометів.

Поблизу Новгородського окупанти двічі здійснили обстріли із мінометів 82-го калібру, ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів, а біля Південного – ще й зі станкових протитанкових гранатометів. Також окупанти здійснили дистанційне мінування з ручних протитанкових гранатометів мінами ПОМ-2.

У напрямку наших позицій, біля Пищевику ворог використав великокаліберні кулемети, а поблизу селища Шуми – стрілецьку зброю. В районі н.п. Талаківка по наших позиціях було скинуто з БПЛА два постріли ВОГ-17.

У передмісті н.п. Новотошківське збройні формування Росії два рази відкривали вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Поблизу селища Зайцеве ворог здійснив обстріл з великокаліберних кулеметів. Неподалік селища Новотроїцьке противник відкривав вогонь із ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У передмісті Пісків російські загарбники тричі відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. На обстріли російсько-окупаційних військ наші захисники відкривали вогонь у відповідь. Про дії збройних формувань Російської Федерації Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ.

З початку поточних доби, 7 квітня, російські окупанти 5 разів вели обстріли. Поблизу Пісків ворог тричі відкривав вогонь з мінометів 82-го калібру, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів, а біля Авдіївки – з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів. Офіцер ЗСУ, полковник Анатолій Штефан (Штірліц) у своєму телеграм-каналі додав, що втрати російсько-окупаційних військ за 6 квітня склали 6 осіб:

  • безповоротні (200) – 1 (1-4 омсбр 2 АК , не бойовий, підрив на НВП);
  • санітарні (300) – 5 ( 3-4 омсбр 2 АК, не бойові, в результаті підриву на НВП; 1 – 100 омсбр 1 АК, не бойовий, травмування з власної необережності; 1 – 100 омсбр 1 АК, не бойовий, підрив на НВП).

США більше не є нейтральним посередником, а разом з нами виступають за територіальну цілісність України,— Макрон (відео)

п’ятниця, 26 червень 2026, 11:40

США вперше підтримали документ, у якому фактично відмовилися від ролі нейтрального посередника щодо України. Про це під час брифінгу на саміті Франція-Італія в місті Антіб заявив французький президент Еммануель Макрон, передають Патріоти України. . "В...

Росія задумала різке збільшення армії, але зіткнулася з серйозною проблемою, - ISW

п’ятниця, 26 червень 2026, 11:30

Росія продовжує реалізовувати плани зі значного розширення своїх збройних сил, однак їхнє втілення може зіткнутися з низкою серйозних труднощів. Про це повідомляють аналітики Institute for the Study of War, передають Патріоти України. За їхньою оцінкою...