Російські окупаційні війська на Донеччині, як і на інших напрямках, перебувають у панічному очікуванні контрнаступу ЗСУ. Водночас вони продовжують стягувати туди техніку – для оборони або нових атак, передають Патріоти України.
Цілком імовірно, що вони можуть піти в атаки на Авдіївському напрямку фронту. Про ситуацію там розповів голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі телемарафону.
"Планують вони щось на нашому напрямку", – вказав чиновник. За його словами, війська РФ зосередили біля Верхньоторецького (селище окуповане ще з весни 2022 року) більше ста одиниць броньованої техніки. Крім того, за даними розвідки, в Донецьку та Макіївці формується танкова бригада загарбників."Найімовірніше, вони в передчутті нашого контрнаступу, дуже панічно його чекають", – пояснив Барабаш маневри ворога.
Він зазначив, що про це свідчать і перехоплення розмов окупантів, і інформація від цивільних мешканців Макіївки, Ясинуватої та Донецька. Люди повідомляють, що в лавах ЗС РФ, які там концентруються, тема українського контрнаступу на вустах постійно.
"Вони накопичують БК і броньовану техніку. Хоча це пов’язано і з роботою нашої далекобійної артилерії, яка все-таки палить їм БК", – підсумував керівник Авдіївської МВА.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали:
На нафтогазовому родовищі Карачаганак у Казахстані на понад 25% скоротили видобуток нафти після того, у Росії зупинився газопереробний завод, що переробляє газ із цього родовища. Про це у п’ятницю, 26 червня, повідомив Bloomberg із посиланням на російс...