Російські загарбники заявляють "збиття" більшої кількості далекобійних ракет ATACMS, аніж Україна має їх на озброєнні. Про це речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук сказав в ефірі інформаційного марафону, передають Патріоти України.
Зокрема, у нього запитали про повідомлення в соціальних мережах, що нібито росіяни збили велику кількість ракет ATACMS, які летіли в напрямку Керченського мосту. "По-перше, вони їх відбивають, мабуть, більше, аніж у нас їх на озброєнні. А по-друге, те, що на озброєнні Військово-морських сил, у принципі, не стоїть ATACMS. Тому, коментувати будь-які кейси, пов'язані із застосуванням цієї системи озброєння, навіть немає можливості", - сказав Плетенчук.
Він зазначив, що всі дані про можливі нічні атаки впродовж доби ще верифікуються. "Навіть, якщо було якесь застосування. Результати подібних застосувань потребують деякого часу, тому що, це все ж таки, окупована територія, і звісно, для того, щоби пересвідчитись на 100%, дати верифіковану інформацію - завжди потрібна, як мінімум, доба", - підкреслив речник.
Разом з тим, у нього запитали, чи накопичують росіяни ракети і готують ракетоносії для завдання ударів з моря. "Насправді, немає, як на мене, ніяких особливих приводів для пересторог. Ситуація цілком зрозуміла і логічна. Вони не можуть дозволити собі виходити в море великою кількістю одиниць, і досить тривалий час вже виходять вони фактично лише підводними човнами. Підводний човен - це до чотирьох ракет", - сказав Плетенчук.
Крім того, як вважає речник, росіяни, мабуть, вже зрозуміли, що використання ракет з моря як окремої системи озброєння не є ефективним. "Технічні характеристики тих самих "Калібрів" наразі такі, що велика частина ракет - ця атака відбивається, іноді доходить до 100%", - наголосив речник.
Окремо він сказав, що з окупованого Криму росіяни запускають балістичні ракети з систем "Іскандер-М" і ударних дронів "Шахед". "Але, як ви бачите, результативність застосування навіть цих систем знижується. Що стосується "Шахедів" - вона вже фактично зведена до нуля", - сказав Плетенчук.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...