
Під час бойових дій біля населеного пункту Білогорівка Луганської області загинула фельдшерка евакуаційного відділення медичної роти 27-річна Марія Власюк із позивним "Сімба". У закритій труні дівчину поховали в рідних Бистричах Рівненської області, передають Патріоти України.
Як розповіли Фактам" рідні та друзі дівчини, трагедія сталася 24 травня. Ще у квітні президент України нагородив військову орденом "За мужність" ІІІ ступеня. За словами близьких, Марія була мужньою і водночас тендітною.
Зазначається, що раніше вона працювала в центральній міській лікарні Рівного медсестрою в кабінеті комп'ютерної томографії. Але наприкінці осені 2016 року залишила роботу і вирішила присвятити себе військовій службі. Мабуть, на такий вибір вплинуло й те, що Марія спілкувалася з багатьма бійцями, сприймаючи кожну звістку про їхні поранення чи загибель дуже близько до серця. У 2017 році Власюк підписала контракт із 80-ю окремою десантно-штурмовою бригадою.
У серпні 2019 року дівчина пройшла військові курси в Литві та стала ще й бойовим медиком взводу. Вона несла службу на Донеччині, на Маріупольському напрямку.
"Я закликала її берегти себе, але подруга говорила, що на все воля Божа. Як має бути, так і буде. Вона зовсім не боялася смерті, ми не раз говорили на цю тему – бо це війна, страшна війна", – розповіла подруга загиблої Єлизавета Ковтун.
За її словами, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, старший сержант Власюк несла службу на Херсонщині, що на Миколаївщині в складі 80-ї бригади, потім – в Ізюмі, Харкові. Останнє місце служби – Білогорівка в Луганській області. Вона врятувала життя сотень побратимів.
Ковтун розповіла, що ще спілкувалася із загиблою 23 травня, подруга повідомляла про сильні обстріли. Вже 24 числа з нею зв'язатися не вдалося.
"Зателефонувала побратимам – дізналася, що вона поїхала по поранених... З'ясувалося, що дорогою рашисти обстріляли машину з артилерії. Майже всі, хто перебував усередині, загинули. Серед них і наша Маша", – з сумом розповіла подруга загиблої військової.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....