Окупанти вже скаржаться рідним на небезпеку: Росія загнала своїх військових до радіоактивного "Рудого лісу" і змусила сидіти там в окопах

Російські окупанти 24 лютого захопили Чорнобильську зону. Там вони вирили окопи у радіоактивному "Рудому лісі", який вважається настільки небезпечним, що туди не пускають навіть працівників Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє СтратКом ЗСУ, передають Патріоти України.

У ЗСУ згадали про операцію часів Радянського союзу, яка називалась "Сніжок", у якій взяло участь орієнтовно 45 тисяч радянських військових. Тоді на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області вперше на загальновійськових навчаннях застосували ядерну зброю: з літака Ту-4 скинули плутонієву бомбу з тротиловим еквівалентом 40-60 кілотонн та винищувачами знешкодили її. Потім радянське командування відправило туди військові колони. Солдати були оснащені лише противогазами. Тоді опромінення отримали усі, окрім армійського керівництва.

"Практично для всіх 45 тисяч військових, котрі брали участь в навчаннях, вони закінчились трагічно. Близько двох третин померли вже через кілька років, інші були приречені жити в муках. У тих небагатьох, хто залишився живим, народжувались хворі діти", - повідомили у ЗСУ.

На думку української армії, зараз РФ у Чорнобилі проводить спецоперацію "Сніжок-2". Для цього окупанти пройшли забороненими маршрутами та вирили окопи у "Рудому лісі". Також окупанти накопичили там десятки тон боєприпасів. Це загрожує екологічною катастрофою країнам світу.

"Російські військові вже скаржаться родичам, що отримують опромінення, а командування цей факт ігнорує. Більше того, за даними Генерального штабу ЗСУ, окупаційне командування продовжує акумулювати сили в районі Чорнобильської АЕС та Зоні відчуження. Тому можна стверджувати, що таємна операція Путіна під кодовою назвою “Сніжок 2” триває. Тож побажаємо учасникам нового путінського ядерного “експерименту” копати у “Рудому лісі” максимально глибокі окопи та набиратись "сил", - йдеться у повідомленні ЗСУ.

Є моменти, які потребують віртуозної роботи: Безсмертний висловися щодо ймовірних ударів по двох білоруських НПЗ

неділя, 28 червень 2026, 18:07

На території Білорусі нафтогін має розвилку в районі Мозиря: одна гілка спрямовує нафту до Новополоцька і далі до Німеччини, друга - до Угорщини, Словаччини, Чехії, Німеччини, передають Патріоти України . Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV вислови...

Пентагон спалив майже мільярд доларів, виділених на закупівлю зброї для України, вчасно не використавши кошти

неділя, 28 червень 2026, 17:10

Міністерство оборони США не використало вчасно 910 мільйонів доларів, які були виділені на військову допомогу Україні. Про це повідомляє звіт аудиторів Operation Atlantic Resolve, передають Патріоти України. Згідно з оприлюдненим звітом за перший кварт...