Окупанти зґвалтували щонайменше п'ятьох дітей, найменшій жертві лише 4 роки, - генпрокурор

Правоохоронці встановили п'ятьох дітей, віком від 4 до 16 років, які стали жертвами сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін в інтерв'ю LB.ua, опублікованому у понеділок, 19 вересня.

"Встановлено п'ятьох дітей від 4 до 16 років, які стали жертвами цієї категорії військових злочинів", - зазначив він.

Правоохоронці працюють з дітьми з використанням системи "зелена кімната" - за безпосередньої участі психолога: вона поза візуальним спостереженням дитини, але допомагає, зазначив він.

Генпрокурор додав, що понад 7 тисяч дітей депортовано на непідконтрольну Україні територію, на територію Росії та Білорусі. Ця цифра ґрунтується на заявах родичів, керівників дитячих закладів.
Завданням правоохоронців є ідентифікація цих дітей – наразі було ідентифіковано 5327 дітей, наголосив Костін.
"Цю інформацію ми надсилаємо до Міжнародного комітету Червоного Хреста, тому що можливості у міжнародних інституцій допомогти повернути наших дітей додому об'єктивно є. І вони вищі, ніж процесуальні, які мають наші органи досудового розслідування та Офіс генерального прокурора, тому що ми ефективно фізично дістати можемо лише на території України", - сказав генпрокурор.

"Більшу частину міста контролює ворог": У Міноборони розповіли, що наразі відбувається у Бахмуті

середа, 31 травень 2023, 22:30

У Міноборони пояснили, що наразі відбувається у Бахмуті. Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передають Патріоти України. Маляр зазначила, що не дивлячись на відносне затишшя по новинам із Бахмуту, там в останн...

"Уже в кільце взяли": Окупант прогнозує швидку втрату росіянами Кремінної (аудіо)

середа, 31 травень 2023, 22:15

Російський окупант, якого країна-агресор відправила в Україну вбивати та захоплювати міста, поскаржився, що армія РФ незабаром може втратити тимчасово окуповану Кремінну на Луганщині. Він почав плакатись, що українські військові просуваються вперед і н...