"Окупанти знали, що ми наближаємося": Генерал Марченко вказав на головну складність у звільненні Херсона

Контрнаступ українських Сил оборони на Херсон буде складним завданням. Якщо після витіснення російських окупантів з околиць Миколаєва української армії не вистачало сил і відповідної військової техніки, то зараз додався ще один чинник: росіяни мали час на те, щоб добре закріпитися в Херсоні, передають Патріоти України.

Про це в інтерв'ю Kyiv Independent заявив генерал-майор Дмитро Марченко, який командував обороною Миколаєва на початку повномасштабного вторгнення, а тепер повернувся на південь, щоб узяти участь у підготовці його звільнення.

За словами Марченка, росіяни не відмовилися від планів окупувати весь південь України й можуть виношувати наміри розпочати новий наступ на Миколаїв.

Видання нагадало, що протягом тривалого часу після того, як окупаційні війська були відкинуті від Миколаєва, перемоги української армії обмежувалися Миколаївською областю. Просування на Херсонщині розпочалося лише в липні, і воно досі йде досить повільно.

Марченко має своє пояснення цього. "Коли ми витіснили росіян з околиць Миколаєва, ми не могли рухатися у бік Херсона, бо в нас не було для цього сил і відповідної військової техніки", – сказав генерал-майор.

10 липня Україна вперше на офіційному рівні заявила про підготовку контрнаступу для звільнення захоплених ворогом південних регіонів України. Тоді про такий наказ президента України Володимира Зеленського заявив міністр оборони Олексій Рєзніков.

Як саме може відбуватися контрнаступ на Херсонщині, Марченко розповідати з очевидних причин відмовився. Однак він наголосив: завдання перед українськими воїнами стоїть непросте.

"У таких умовах важко щось прогнозувати. Росіяни знали, що ми наближаємося, тому переключилися на більш оборонну стратегію... Історія та військовий досвід показують, що для успіху в наступі армія повинна мати щонайменше втричі більше військ, ніж у противника, що обороняється. Ми не Росія, і ми не маємо таких ресурсів, як у них", – зазначив він.

За словами Марченка, російські війська добре підготовлені для захисту районів, які вони змогли захопити в березні, а також мають можливості розпочати власний наступ на Миколаїв у майбутньому. За його словами, Кремль ніколи не відмовлявся від мети окупувати весь південь України.

"І в обох (України та Росії) є непрямі втрати, але головна відмінність полягає в тому, що Росія може відновити свій військовий потенціал (у довгостроковій перспективі), а ми – ні", – зазначив Марченко.

В Росії спробували поглузувати з мера Дніпра і запропонували дрова в обмін на пам’ятники, але щось пішло не так (фото)

субота, 4 лютий 2023, 23:52

Голова адміністрації російського міста Кремьонки Калузької області Сергій Гусєв надіслав на ім'я мера Дніпра Бориса Філатова "відкритий лист". У ньому росіяни у знущальній формі запропонували обміняти знесені в місті пам'ятники російським діячам на "др...

У Повітряних силах показали, як винищувач МіГ-29 відпрацьовує по позиціях окупантів американськими ракетами (відео)

субота, 4 лютий 2023, 23:29

Повітряне командування "Захід" показало відео, на якому видно, як винищувач МіГ-29 відпрацьовує по ворожих позиціях ракетами HARM американського виробництва. Відео роботи українського аса опублікували на офіційній сторінці ПК "Захід" Повітряних Сил ЗС,...