
Західне та Північно-західне оперативне командування збройних сил Білорусі отримали рознарядку щодо виділення військовослужбовців для організації патрулювання на території Сирії, підконтрольній коаліції Путіна й Асада. Імовірно, перша відправка бійців в кількості 300 осіб з кожного командування, відбудеться у вересні 2021 року, зазначають Патріоти України.
Таку сенсаційну новину вдень у суботу, 30 січня 2021 року, оприлюднив телеграм-канал білоруської опозиційної спільноти BYPOL, що на умовах анонімності об'єднує чинних та відставних представників силового блоку країни.
"Відомо, що офіцери, які допущені до цієї інформації, в терміновому порядку намагаються звільнитися або перевестися в інші підрозділи. Майор Ігор Гіль, який повинен був стати командиром миротворчої роти, намагається перевестися в штаб, але на даний момент - безуспішно", - зазначається у повідомленні.
Що стосується матеріальної складової, то контрактникам обіцяють близько $2000 на місяць. Для порівняння - у Французькому іноземному легіоні за відрядження в зону бойових дій, часто набагато менш інтенсивних, ніж у Сирії, платять в декілька разів більше.
Командування Сил спеціальних операцій Республіки Білорусь через своїх ідеологів вже розпочало активну пропагандистську компанію з вербування в "миротворці" солдатів-строковиків. "Оскільки уся ідеологія в ССО РБ побудована на прикладах боїв ВДВ та інших елітних підрозділів СРСР та Росії, то частина солдатів з ССО піддається вербуванню", - наголошує BYPOL.
Довідка
Останніми роками білоруських військових та спецназівців зустрічали у Венесуелі та Казахстані.
Білоруська служба "Радіо Свобода" також оприлюднювала свідчення щодо неформального вербування тих, хто на початку війни з Україною бажав долучитися до російських окупантів на Донбасі. Офіційного підтвердження перебування білоруських солдат у названих країнах досі немає.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю кореспонденту Sky News пояснив звільнення Михайла Федорова з посади міністра оборони необхідністю ефективної роботи всієї системи, зазначають Патріоти України. . Видання зазначає, що багато українців пов’язуют...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 25.07.26 орієнтовно склали: