Опозиція вже звинуватила в держзраді: У Фіцо заявили, що якби РФ окупувала Київ, то Словаччина "нарешті мала б надійного сусіда"

Віцепрезидент словацької провладної партії Smer-SD Ерік Каліняк заявив, що якби російська армія окупувала столицю України, то Словаччина "нарешті мала б надійного сусіда". Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Aktuality.

Каліняк заявив, що не хоче бачити росіян на словацьких кордонах, але водночас вважає росіян більш надійними партнерами, ніж українців. На запитання журналістки, що означало б для Словаччини, якби росіяни були в Києві, Каліняк відповів, що в такому випадку його країна "нарешті мала б надійного сусіда".

"Я буду циніком і скажу, що ми б нарешті мали надійного сусіда. Тому що, якщо ви подивитеся на словацько-українські відносини й скільки разів нам доводилося їх рятувати після того, як вони вибудовували економічний конфлікт з Росією, і скільки разів вони не змогли нам допомогти, то з цієї точки зору росіяни для нас є більш надійним партнером", – сказав віцепрезидент Smer-SD.

Опозиційна партія "Прогресивна Словаччина" вважає слова Каліняка державною зрадою.

"Фіцо віддаляє нас від Європи, спалює мости з нашими союзниками, віддає нас в руки Путіна і Трампа. Це зрада. Він не має на це жодної легітимності, цей уряд повинен піти у відставку якнайшвидше, і єдиним рішенням є дострокові вибори", – заявили у партії.

"Путін став параноїдальним": Історик оцінив, чи можливе повстання в Росії

вівторок, 23 червень 2026, 8:39

За спостереженнями доктора історичних наук та професора Українського католицького університету Ярослава Грицака, президент РФ Володимир Путін став параноїдальним. Та чи означає це, що росіяни цим скористаються і зможуть влаштувати революцію? Більше про...

Хочуть здійснити ривок: Ворог заводить нові резерви на Покровському напрямку для літньої кампанії, - "Рубіж" НГУ

вівторок, 23 червень 2026, 8:03

Через значні втрати ворог декілька тижнів був вимушений знизити інтенсивність штурмових дій на Покровському напрямку, проте зараз противник почав підтягувати нові резерви піхоти. Про в етері Еспресо та Slawa.TV розповів офіцер бригади "Рубіж" НГУ Волод...