Орбан і компанія догралися: В ЄС хочуть скоротити фінансування Угорщини, - Bloomberg

Виконавчий орган Європейського Союзу має намір рекомендувати скоротити фінансування Угорщини. Причиною стала корупція в уряді прем'єр-міністра Віктора Орбана. Йому можуть дати від одного до трьох місяців, щоб виконати свої обіцянки щодо боротьби з хабарами. Відповідною інформацією поділилося видання Bloomberg з посиланням на джерела в ЄС, передають Патріоти України.

Єврокомісія планує формалізувати свою оцінку угорського уряду найближчої неділі. Потім країни-члени Євросоюзу приймуть остаточне рішення протягом трьох місяців. Щоб пропозиція виконавчого органу набула чинності, її мають підтримати більшість держав ЄС. На тлі цих новин форинт впав на 1,1% по відношенню до євро.

Угорщина стала першою країною Європейського Союзу, яка потрапила під розслідування відповідно до нових правил. Вони дозволяють карати країни ЄС, що підривають фінансові інтереси блоку. Діяльність Орбана при владі розглядалася спеціальною комісією протягом декількох місяців.

Уряд Угорщини розраховував отримати 40 мільярдів євро від ЄС до 2027 року. Щоб не втратити фінансування, кабінет Орбана запропонував створити агентство для боротьби з корупцією і внести поправки в окремі закони, в тому числі про державні закупівлі. Таким способом Угорщина хоче розвіяти побоювання ЄС. За даними Bloomberg, Євросоюз може виділити на реалізацію цих планів один місяць з потенційним продовженням до трьох місяців.

СБУ затримала "народного дружинника" окупантів (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:14

СБУ затримала "народного дружинника", який працював на окупантів. 32- річний мешканець Козачої Лопані підтримав російських загарбників, добровільно вступив у незаконно створене формування "народна дружина" і допомагав окупаційній владі, повідомляють Па...

"Розкішний відпочинок у Парижі" таки аукнувся: Скандальну речницю ДПСУ звільнили з військової служби

понеділок, 6 лютий 2023, 18:23

Іванну Платновську, ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ звільнили з військової служби. Все через відпочинок за кордоном, яким вона похизувалася у соцмережах. Про це речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив у коментарі УП, перед...