Новий уряд Німеччини, який наразі перебуває в процесі формування, вимагатиме від Європейського Союзу покарання для країн, які порушують ключові принципи блоку, як-от верховенство права. Про це повідомляє Politico із посиланням на проєкт коаліційної угоди партій, що перемогли на дострокових парламентських виборах в Німеччині, передають Патріоти України.
Як зазначає видання, в документі не називаються конкретні країни. Але йдеться, на думку журналістів, "явно" про Угорщину, яку "роками звинувачували в порушенні демократичних норм, обмеженні свободи преси та незалежності суддів".
Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та його уряд вважають, що потрібно посилити тиск на аутсайдерів. "Чинні захисні інструменти – від процедур про притягнення до відповідальності й утримання коштів ЄС до призупинення членських прав, таких як право голосу в Раді ЄС, – повинні застосовуватися набагато послідовніше, ніж раніше", – процитувало Politico коаліційну угоду.
Також майбутній уряд пропонує механізм обходу права вето Угорщини, яке вона неодноразово використовувала на користь Росії. Коаліційна угода містить плани "пропагувати розширення голосування кваліфікованою більшістю в Раді ЄС, зокрема щодо певних питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки, таких як запровадження санкцій". Це дозволить ухвалювати рішення без узгодження з боку Угорщини.
У Римі президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом і держсекретарем Марко Рубіо. Сторони обговорили ситуацію на фронті, майбутній обмін полоненими, санкційний тиск на Росію та перспективи справжньої дипло...
"Один зі сценаріїв перемоги. Скептики полюбляють говорити про те, що в України просто немає фізичної можливості перемогти Росію у війні. Однак це не так. Є сценарії розвитку подій, які дають їй шанс на перемогу", - пише у своєму блозі Ігор Ейдман, пере...