Орбан просить відкласти питання членства України в ЄС і зробив низку скандальних заяв

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонує не виносити питання про вступ України до ЄС на порядок денний саміту у грудні, оскільки нібито "заздалегідь ясно, що згоди серед країн не буде", передають Патріоти України з посиланням на його інтерв'ю в ефірі місцевого радіо Kossuth.

При цьому він запевнив, що подібна позиція Угорщини нібито важлива з точки зору національної незалежності.

"Угорщина не має права вето. Жодного вето немає, Угорщина буде блокувати рішення. Ми не проти цих рішень, ми просто не згодні з іншими країнами-членами. Якщо ми згодні, то позиція ЄС є, якщо ні, то її немає. Ми не повинні дозволяти собі відчувати нечисте сумління через те, що ми в чомусь не згодні", - додав Орбан, зазначивши, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини і тому не повинні бути поставлені на порядок денний.

Віктор Орбан бачить це так: питання може бути поставлене на порядок денний, якщо воно уже обговорювалось і досягнуто домовленості. Прем'єр-міністр Угорщини додав, що відповідна пропозиція не підготовлена, що необхідно все обговорити, узгодити інтереси, а потім зробити пропозицію. З цієї причини, на його думку, переговори про вступ навіть не слід розпочинати.

"Є багато питань, на які ми не знаємо відповідей: Україна перебуває в стані війни, і її правова система працює інакше, ніж у мирній країні. Навіть неможливо знати чисельність населення України, яке ми хочемо прийняти в ЄС", - заявив Віктор Орбан, за словами якого також неможливо сказати, наскільки велика територія України, яку Євросоюз хоче включити до своїх лав, адже, за її словами, "частина її перебуває під воєнним контролем Росії".

Крім того, Орбан спантеличений і питанням фінансування. "Але неможливо навіть знати, якщо Україна вступить до Євросоюзу, скільки грошей доведеться витратити на її розвиток і звідки ці гроші візьмуться. Тому що таким чином країни-члени ЄС можуть втратити ресурси", - наголосив Віктор Орбан.

На думку прем'єр-міністра, Європейський Союз має спочатку встановити стратегічне партнерство з Україною, але це станеться "тільки через багато років". На його думку, це наблизить Україну до спільноти.

"Ми дали українцям сто мільярдів євро, але якби ми використали їх на розвиток Європи, економіки були б у кращому стані. Ціни на комунальні послуги зараз зросли, безробіття вище", - поскаржився угорський прем'єр.

За словами Орбана, якщо ЄС все ще хоче фінансувати війну, ЄС має вирішити, де взяти на це гроші. За словами прем'єр-міністра, він підтримав би створення спільного фонду ЄС, куди кожна держава-член вносила б свою частку і яка була б спрямована до України. "Якщо ми хочемо дати Україні гроші, вони мають бути позабюджетними та прозорими", - додав він.

"Якщо коротко": Буданов відповів, чи атакувала Росія Україну балістичними ракетами із Ірану

понеділок, 26 лютий 2024, 8:54

Голова української розвідки Кирило Буданов спростував інформацію, що Росія застосовувала в Україні далекобійні ракети із Ірану. Про це керівник ГУР МО сказав на форумі "Україна. Рік 2024" у неділю, 25 лютого, передають Патріоти України. "Їх немає, їх н...

"Досі "голі": Зеленський заявив, що чотири бригади ЗСУ так і не дочекалися військової техніки від партнерів для контрнаступу

понеділок, 26 лютий 2024, 8:46

Президент України Володимир Зеленський заявив, що частина військової техніки від партнерів для контрнаступу сил оборони минулого року так і не надійшла до сьогодні. Про це він сказав 25 лютого на пресконференції в межах форуму "Україна. Рік 2024", який...