Орбан всіх дістав: Євросоюз покарає Угорщину на €7,5 млрд через корупцію

Європейський регулятор вперше пропонує такий крок на тлі порушення правових норм в одній із країн ЄС

Єврокомісія на тлі відомостей про корупцію та інші порушення правових норм в Угорщині запропонувала скоротити виплати цій країні з бюджету ЄС майже на 7,5 млрд євро. Регулятор дійшов висновку, що європейські гроші недостатньо захищені в Угорщині від нецільового використання, повідомив єврокомісар із бюджету Йоханнес Хан у неділю, 18 вересня, у Брюсселі.

Це перший випадок, коли Єврокомісія пропонує такий захід через дефіцити у правовій системі в якійсь із країн ЄС. Водночас, Хан позитивно відгукнувся про обіцянки Угорщини усунути порушення. "В Угорщині справа справді зрушила з мертвої точки", - сказав він.

Для урізання бюджетних коштів Євросоюзу потрібно, щоб цей крок підтримали щонайменше 15 країн ЄС із загальним населенням щонайменше 65 відсотків від загальної кількості мешканців Євросоюзу.

Європейський регулятор запустив відповідний механізм ще у квітні. Цей механізм, який набув чинності у 2021 році, покликаний не допускати безкарного порушення в ЄС таких норм, як розподіл влади.

Угорщина останнім часом демонструвала Єврокомісії готовність до компромісу, але так і не спромоглася повністю розвіяти сумніви регулятора. Тому ЄК перейшла до здійснення другого етапу штрафного механізму.

Регулятор також блокує виділення Угорщині кількох мільярдів євро на боротьбу з коронавірусом. Угорщина - єдина країна, яка все ще не погодила з Брюсселем план витрачання цих коштів.


Ракети летіли по балістичній траєкторії: Ігнат розповів про деталі нової атаки РФ на Київ

понеділок, 29 травень 2023, 12:58

Росія атакувала Україну з північного напрямку, ймовірно, з оперативно-тактичного комплексу "Іскандер". Ракети летіли по балістичній траєкторії, передають Патріоти України з посиланням на речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону. "Бул...

"Командиру взводу відірвало ногу, а комбат втік": Окупанти поскаржилися, що їх використовують як "гарматне м'ясо" (відео)

понеділок, 29 травень 2023, 12:30

У мережі з'явилося відеозвернення російських окупантів, в якому вони поскаржилися на ставлення свого командування. Путінські воєнні злочинці заявили, що їх використовують, як "гарматне м'ясо", особовий склад ніхто не цінує, передають Патріоти України. ...