Орбан всіх дістав: Євросоюз покарає Угорщину на €7,5 млрд через корупцію

Європейський регулятор вперше пропонує такий крок на тлі порушення правових норм в одній із країн ЄС

Єврокомісія на тлі відомостей про корупцію та інші порушення правових норм в Угорщині запропонувала скоротити виплати цій країні з бюджету ЄС майже на 7,5 млрд євро. Регулятор дійшов висновку, що європейські гроші недостатньо захищені в Угорщині від нецільового використання, повідомив єврокомісар із бюджету Йоханнес Хан у неділю, 18 вересня, у Брюсселі.

Це перший випадок, коли Єврокомісія пропонує такий захід через дефіцити у правовій системі в якійсь із країн ЄС. Водночас, Хан позитивно відгукнувся про обіцянки Угорщини усунути порушення. "В Угорщині справа справді зрушила з мертвої точки", - сказав він.

Для урізання бюджетних коштів Євросоюзу потрібно, щоб цей крок підтримали щонайменше 15 країн ЄС із загальним населенням щонайменше 65 відсотків від загальної кількості мешканців Євросоюзу.

Європейський регулятор запустив відповідний механізм ще у квітні. Цей механізм, який набув чинності у 2021 році, покликаний не допускати безкарного порушення в ЄС таких норм, як розподіл влади.

Угорщина останнім часом демонструвала Єврокомісії готовність до компромісу, але так і не спромоглася повністю розвіяти сумніви регулятора. Тому ЄК перейшла до здійснення другого етапу штрафного механізму.

Регулятор також блокує виділення Угорщині кількох мільярдів євро на боротьбу з коронавірусом. Угорщина - єдина країна, яка все ще не погодила з Брюсселем план витрачання цих коштів.


Буде чим закрити небо? Ізраїль розглядає можливість передавання Україні зброї, зокрема і "Залізного купола" - CNN

середа, 1 лютий 2023, 15:28

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що його країна розглядає можливість передачі Україні своєї зброї. Йдеться про системи протиракетної оборони "Залізний купол". Про це він сказав в інтерв'ю CNN, передають Патріоти України. Американськи...

"Путін у 2022 році зробив найбільшу дурість у своєму житті": Екс-розвідник розповів про страх диктатора (відео)

середа, 1 лютий 2023, 14:59

21 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін підписав свій смертний вирок як диктатор. Політично він уже мертвий. Таку думку в інтерв'ю УНІАН висловив колишній співробітник КДБ і російської розвідки Сергій Жирнов, зазначивши, що Путіну варто було п...