
Останні дії Угорщини роблять теоретично ймовірною ситуацію, коли вона може вийти зі складу Європейського Союзу. Будапешт підійшов до краю "прірви", біля якого доведеться робити вибір щодо подальшого руху країни. Про це в інтерв'ю чеській радіостанції iROZHLAS заявив міністр уряду Чехії з європейських питань Мікулаш Бек. Чехія зараз головує в ЄС, передають Патріоти України.
"Єдність у Європейському Союзі ніколи не була і не буде єдністю єдиного голосу – це завжди буде єдність багатьох. Єдність багатьох голосів, які ведуть між собою діалог, інколи сперечаються, але зрештою знаходять взаємну згоду з ключових питань", – пояснив Мікулаш Бек.
Водночас він зазначив, що у найближчі місяці буде зайнятий "утримуванням Угорщини в європейському мейнстримі". Бек дав зрозуміти, що не вважає Угорщину втраченою для ЄС і вказав на "невеликий позитивний сигнал" – відмову Будапешта від вимоги виключити із санкційного списку ЄС трьох олігархів.
"У ЄС переговори часто важкі, і їх можуть вести багато країн. Та Угорщина, на мій погляд, пройшла довгий шлях до краю своєрідної прірви, і тепер вона має вирішити: відійти від цього краю чи ризикнути й стрибнути, про наслідки чого я спекулювати не хочу", – сказав він.
На уточнення ведучого міністр уряду Чехії сказав, що в теорії може йтися про вихід Угорщини з Європейського Союзу. Адже в останні роки угорська влада часто критикує Європейський Союз, зокрема через звинувачення в порушенні прав людини й верховенства права Будапештом.
Адвокат українських інкасаторів вимагає арешту експрем’єра Віктора Орбана у справі про незаконне затримання українських громадян, передають Патріоти України з посиланням на 24.hu. Згідно з вимогами, у справі про так званий «золотий конвой» слідчим необ...
Росіяни використовують Кінбурнську косу, щоб запускати безпілотники, вессти радіоелектронну розвідку та встановлювати засоби РЕБ, щоб заважати роботі українських повітряних і надводних дронів. Про це в етері Київ24 розповів військовослужбовець ЗСУ, вій...