"Орки розстріляли сім'ю з двома дітьми. Батьків відразу, старшу дівчинку потім, а далі - малого. Хлопчик не плакав - вив", - українка розповіла про пережитий жах на Донбасі

"Гібриди" на ДонбасіУкраїнка Ірина Борисова розповіла про звірства росіян та їх пособників на Донбасі в 2014 році. Жінка наголосила, що росіяни почали з'являтися в Горлівці ще в 2013 року, до початку вторгнення РФ, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Радіо свобода".

"Вони (росіяни – Ред.) їздили на величезних американських "доджах", вели себе дуже розкуто і постійно повторювали, ось, мовляв, скоро сюди прийде Росія, тоді все стане добре, тоді житимете. Я не розуміла ... яка така Росія? Куди прийде? ... Ніколи раніше не сприймала росіян, як ворогів, але все одно щиро не могла зрозуміти, куди вони і навіщо прийдуть", – згадувала вона.

"Десь у березні по Жованці стали стріляти мінами, приїхали російські офіцери, і почали з'являтися місцеві "орки" – бездомні, алкоголіки і бродяги, але зате зі зброєю в руках. Вони тут бігали, я навіть не знала, як це називається, а тепер знаю – бігали з РПГ, ручних протитанкових гранатометом", – розповіла Борисова.

Українка поділилася, як її та чоловіка прямо з дому забрали терористи і кинули "на підвал". За її словами, бойовики вважали, вони є корегувальника вогню і допомагають ЗСУ.

Ірина Борисова

"Пам'ятаю, як збіглися ці "орки". Брудні. Смердючі. У гумових капцях. Якщо є пекло, то воно було там. В Єнакієвому. Сестрі вивертали плечові суглоби. А у мене так піднявся цукор, що все пересохло в роті. Сестра потім питала, як я так змогла себе опанувати. А я просто-напросто фізично не могла говорити ", – згадувала жінка пережитий жах.

Борисову, її чоловіка і сестру протримали в ув'язненні кілька днів і відпустили. Терористи дали їм 12 годин, щоб покинути Жованку.

"На підвалі" найстрашніше, було чути крики. Тепер вже думаю, це були українські військовополонені. Від тих стогонів волосся дибки ставало. Потім говорили, що їх різали на шматки. І їх дійсно різали. Я чула таке ... Людина не може кричати, коли йому просто боляче. Так кричать, коли дійсно рвуть на частини", – згадувала вона.

Також українка розповіла жахливу історію вбивства, яку почула від терористів.

"Ще пам'ятаю розмову наглядачів про те, як розстріляли сім'ю з двома дітьми. Один розповідав іншому, як взяли сім'ю, знайшли у них карти, вирішили, що ті коригувальники вогню і розстріляли." Батьків відразу, старшу дівчинку потім, а потім малого. Хлопчик не плакав – вив. Ось і пристрелили ", – говорив один з бойовиків. А потім додавав:" А потім приїхали фахівці з Донецька, подивилися карти і сказали, що це карти грибників. Просто сім'я ходила за грибами в Червоний Лиман", – повідомила Борисова.

Санкції проти Росії та коронавірус: чи можливе завершення війни на Донбасі

четвер, 2 квітень 2020, 21:21

Зі свого боку Кремль навпаки намагається використати пандемію коронавірусу у власних цілях – скасування економічних санкцій. При цьому відмовлятися від анексії Криму та окупації частини Донбасу вона не має наміру. Наразі ситуація на лінії розмежування ...

Російський синдром: Корабель ВМС Венесуели Naiguata потопив сам себе (відео)

четвер, 2 квітень 2020, 21:16

Корабель ВМС Венесуели намагався протаранити круїзний лайнер під прапором Португалії в Карибському морі. Патрульний корабель ВМС Венесуели Naiguata пішов під воду після невдалої спроби протаранити круїзний лайнер RCGS Resolute в Карибському морі. Про ц...