Особлива "гра": Клімкін пояснив, чому Китай зараз не може остаточно відмовитися від Росії

На сьогоднішній день Китай не може повністю відмовитися від взаємин з Росією через геополітичне протистояння із Заходом. Водночас у Китаю є бажання використати ресурси країни-агресора. При цьому активну підтримку з боку Пекіна у військовому плані РФ не отримує. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" розповів міністр закордонних справ України 2014-2019 років Павло Клімкін, передають Патріоти України.

За його словами, китайське керівництво не має жодного ентузіазму щодо підтримки Росії. Якби співпраця Пекіна і Москви відбувалася активніше, зокрема, за допомогою надання технологій, позиція російського режиму була б сильнішою.

Крім того, спроби РФ отримати зброю з Північної Кореї, Ірану чи країн Африки чітко свідчать, що жодної високотехнологічної військової підтримки Росія не отримує від Китаю. При цьому Клімкін підкреслив, що Китай на сьогоднішній день не готовий покинути російський режим, оскільки він потрібен йому в геополітичному протистоянні із Заходом.

"Основою цього не є симпатія ані до Путіна, наскільки нам відомо з багатьох джерел, ані до російського режиму. Є цинічне бажання використовувати Росію, її потенціал, включаючи ресурси. Тому найближчим часом Китай буде намагатися грати роль незалежного гравця, можливо, незалежного медіатора", – зазначив Клімкін.

Також ексголова МЗС констатував, що, крім використання російських ресурсів, співпраця з РФ нічого Китаю не дає. До того ж, додав дипломат, для Китаю використовувати Росію такою, якою вона є сьогодні, не є довгостроковою метою.

"На жаль, не сидять без світла постійно": Скабєєва побідкалась, що "не всі українці страждають" (відео)

середа, 29 березень 2023, 22:43

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва цинічно побідкалася, що через дії терористів РФ "не всі українці зараз страждають". Її розлютило те, що в нашій державі більше не вимикають електрику. Про це вона сказала в етері свого пропагандистського шоу, пер...

"Не треба сюди їхати воювати": ЗСУ взяли у полон... Олександра Сергійовича Пушкіна (відео)

середа, 29 березень 2023, 22:29

Бійці ЗСУ взяли в полон окупанта із Хабаровська, якого звуть Олександр Сергійович Пушкін. Він розповів, що потрапив до штрафбату армії РФ через відмову виконувати накази свого командира, відвоював там два дні і опинився у руках українських військових. ...