На сьогоднішній день Китай не може повністю відмовитися від взаємин з Росією через геополітичне протистояння із Заходом. Водночас у Китаю є бажання використати ресурси країни-агресора. При цьому активну підтримку з боку Пекіна у військовому плані РФ не отримує. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" розповів міністр закордонних справ України 2014-2019 років Павло Клімкін, передають Патріоти України.
За його словами, китайське керівництво не має жодного ентузіазму щодо підтримки Росії. Якби співпраця Пекіна і Москви відбувалася активніше, зокрема, за допомогою надання технологій, позиція російського режиму була б сильнішою.
Крім того, спроби РФ отримати зброю з Північної Кореї, Ірану чи країн Африки чітко свідчать, що жодної високотехнологічної військової підтримки Росія не отримує від Китаю. При цьому Клімкін підкреслив, що Китай на сьогоднішній день не готовий покинути російський режим, оскільки він потрібен йому в геополітичному протистоянні із Заходом.
"Основою цього не є симпатія ані до Путіна, наскільки нам відомо з багатьох джерел, ані до російського режиму. Є цинічне бажання використовувати Росію, її потенціал, включаючи ресурси. Тому найближчим часом Китай буде намагатися грати роль незалежного гравця, можливо, незалежного медіатора", – зазначив Клімкін.
Також ексголова МЗС констатував, що, крім використання російських ресурсів, співпраця з РФ нічого Китаю не дає. До того ж, додав дипломат, для Китаю використовувати Росію такою, якою вона є сьогодні, не є довгостроковою метою.
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що не бачить у Росії бажання до миру з Україною після того, як вислухав виступ російського колеги Сергія Лаврова на закритій зустрічі вищих дипломатів G20 у Південній Африці, передають Патр...