Особлива "гра": Клімкін пояснив, чому Китай зараз не може остаточно відмовитися від Росії

На сьогоднішній день Китай не може повністю відмовитися від взаємин з Росією через геополітичне протистояння із Заходом. Водночас у Китаю є бажання використати ресурси країни-агресора. При цьому активну підтримку з боку Пекіна у військовому плані РФ не отримує. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" розповів міністр закордонних справ України 2014-2019 років Павло Клімкін, передають Патріоти України.

За його словами, китайське керівництво не має жодного ентузіазму щодо підтримки Росії. Якби співпраця Пекіна і Москви відбувалася активніше, зокрема, за допомогою надання технологій, позиція російського режиму була б сильнішою.

Крім того, спроби РФ отримати зброю з Північної Кореї, Ірану чи країн Африки чітко свідчать, що жодної високотехнологічної військової підтримки Росія не отримує від Китаю. При цьому Клімкін підкреслив, що Китай на сьогоднішній день не готовий покинути російський режим, оскільки він потрібен йому в геополітичному протистоянні із Заходом.

"Основою цього не є симпатія ані до Путіна, наскільки нам відомо з багатьох джерел, ані до російського режиму. Є цинічне бажання використовувати Росію, її потенціал, включаючи ресурси. Тому найближчим часом Китай буде намагатися грати роль незалежного гравця, можливо, незалежного медіатора", – зазначив Клімкін.

Також ексголова МЗС констатував, що, крім використання російських ресурсів, співпраця з РФ нічого Китаю не дає. До того ж, додав дипломат, для Китаю використовувати Росію такою, якою вона є сьогодні, не є довгостроковою метою.

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 28 вересня

четвер, 28 вересень 2023, 8:03

Українці продовжують успішно утилізувати артилерію ворога, зменшуючи шанси окупантів на успішну оборону та наступальні дії. Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 28.09.24 орієнтовно становлять:

Оце так: У безпілотниках Shahed виявлено понад півсотні європейських компонентів, - The Guardian

четвер, 28 вересень 2023, 7:30

Безпілотники Shahed, якими Росія атакує Україну, містять понад 50 європейських електричних компонентів. Як повідомляє Guardian, про це йдеться у секретному звіті, наданому Україною своїм західним союзникам, передають Патріоти України. Згідно зі звітом,...