Особлива "ставка": РФ не купує балістичні ракети в Ірану через побоювання, що США передадуть Україні ATACMS, - FT

Росія не наважується закуповувати балістичні ракети в Ірану через побоювання, що союзники України у відповідь поставлять Києву ракети великої дальності, повідомляє Financial Times, передають Патріоти України.

Видання нагадує, що Іран відправив до Росії сотні ударних безпілотників, які використовувалися для атак на критичну інфраструктуру України. На Заході вважають, що Тегеран відкритий для подальшої військової співпраці з Москвою.

Однак поки що Росія утримується від закупівель іранських балістичних ракет великої дальності. Одним із суттєвих чинників відмови від закупівель, за оцінками країн НАТО, була загроза США надати Україні ракети ATACMS, дальність дії яких становить 300 км і які можуть завдавати ударів углиб контрольованих територій РФ.

У той же час офіційні особи визнають, що Москва може змінити свою позицію щодо іранських балістичних ракет. Це повʼязано з дефіцитом її власних боєприпасів і падінням внутрішнього виробництва.

Посол США в НАТО Джуліанна Сміт заявила, що західні союзники вважають відносини РФ та Ірану «надзвичайно тривожними».

Раніше директор ЦРУ США Вільям Бернс заявив, що Іран посилив військову співпрацю з Росією. За його словами, у ЦРУ знають, що РФ допомагає Ірану розвивати ракетну програму і розглядає у майбутньому постачання військових літаків.

"Усе рухається вперед": Халюк Байрактар розповів, коли буде збудовано завод з виробництва Bayraktar в Україні

вівторок, 3 жовтень 2023, 3:25

Будівництво заводу Bayraktar в Україні, як очікується, завершиться через 1,5 року. Загалом в проєкт планують інвестувати приблизно 100 млн доларів. Про це директор компанії Халюк Байрактар розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода". За його словами, між Туреч...

"Відволікти Захід від України": Кремль може атакувати НАТО з несподіваного боку

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:30

Оскільки Російська Федерація зазнає невдач в Україні, безпосередня загроза членам НАТО, таким як Польща і країни Балтії, може бути дещо пом'якшена. Ймовірно, новою точкою докладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани. Саме на Балканах розташ...