Дональд Трамп у Білому домі використовуватиме фірмову суміш войовничих погроз і дружніх стосунків із деякими диктаторськими режимами, прагнучи розірвати партнерські стосунки між супротивниками США — Китаєм, РФ, Іраном і КНДР. Така думка висловлюється в матеріалі видання The Hill, передають Патріоти України.
«Подивіться, що зробили ці дурні люди, вони дозволили Росії, Китаю, Ірану, Північній Кореї та іншим зібратися в групу, це неможливо подумати», — сказав Трамп, критикуючи адміністрацію президента США Байдена на одному зі своїх передвиборчих мітингів.
Хоча війна в Україні справді зміцнила партнерство чотирьох вищезгаданих диктатур, експерти з міжнародної політики вважають, що ті не є природними союзниками і що між їхніми інтересами є безліч суперечностей. Однак бажання протистояти перевазі США на світовій арені насправді є потужним стимулом для союзу диктаторів.
У зовнішньополітичних колах це об'єднання країн називають «віссю агресорів», «віссю потрясінь» і «КРІНК» (Китай, Росія, Іран, Північна Корея).
Старший науковий співробітник і директор Програми трансатлантичної безпеки в Центрі нової американської безпеки Андреа Кендалл-Тейлор вважає, що ці країни можуть піти на певні поступки США, але не змінять масштабів співробітництва з дружніми їм диктатурами.
«Я вважаю, що відносини між цими країнами глибші та міцніші, ніж багато хто вважає, і що кожен із цих лідерів, імовірно, готовий піти на поступки з боку США, але не міняти докорінно ступінь співпраці один з одним. Трамп підходить до кожного з них на двосторонній основі і без твердої підтримки наших союзників. Оскільки вони багато в чому діють як колектив — а ми без наших союзників більш ізольовані та самотні, — то баланс сил дійсно переходить до них», — вважає Андреа Кендалл-Тейлор, старший науковий співробітник і директор Програми трансатлантичної безпеки в Центрі нової американської безпеки.
Прихильники підтримки США в боротьбі України проти російського вторгнення стверджують — це найкращий спосіб протистояти поглибленню стосунків між Китаєм, РФ, Іраном та КНДР.
«КРІНК стежить за тим, що ми робимо. (…) Це загроза для всіх нас, і найкращий спосіб протистояти КРІНК — допомогти Україні домогтися перемоги», — вважає Девід Крамер, виконавчий директор Інституту Джорджа Буша-молодшого та ексзаступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії.
Як кажуть експерти, тепер «українські яструби» тепер намагаються переконати Трампа, що найкращий спосіб відмовитися від політики Байдена — це забезпечити Києву перемогу над Москвою.
Хоча саме адміністрації Байдена належить заслуга об'єднання союзників у Європі та Азії у справі озброєння України та дипломатичної й економічної ізоляції Росії, його критики кажуть, що США не надали Києву інструментів, необхідних для перемоги над РФ, побоюючись ескалації конфлікту з диктатором Володимиром Путіним.
«Це можливість для майбутньої адміністрації Трампа різко контрастувати з нинішньою адміністрацією Байдена, яка має допомогти Україні перемогти. Це те, що адміністрація Байдена ніколи чітко не формулювала. Це те, чого адміністрація Трампа могла б допомогти Україні досягти», — підсумував Крамер.
Деріл Кімбалл, виконавчий директор непартійної Асоціації контролю над озброєннями, зазначив, що США навряд чи зможуть далеко просунутися в боротьбі з ядерними загрозами без консультацій чи співпраці з ключовими союзниками — з Європою та НАТО, коли йдеться про Росію, з Південною Кореєю та Японією, коли йдеться про Північну Корею та Китай, та з Ізраїлем, коли йдеться про Іран.
«У Трампа не буде карт-бланшу на укладення угод із цим диктатором-ізгоєм або з тим диктатором-ізгоєм, будуть деякі реальні обмеження на те, що він зможе робити. Але що саме це будуть за обмеження і де вони будуть застосовуватися, ще належить побачити», — підсумував експерт.
Сили оборони України взяли у полон грузинів Віктора Канделакі та Нодара Бахтурідзе, які воювали у складі російської окупаційної армії. Відео з військовополоненими опублікувало проект ГУР "Хочу жити", передають Патріоти України. Що цікаво, і Канделакі, ...
Росія не залучає найманців з Південної Кореї безпосередньо до бойових дій в Курській області. Натомість країна-агресор тримає їх в другому ешелоні, передають Патріоти України з посиланням на Центр національного спротиву (ЦНС). За даними інформаційного...