Дональд Трамп у Білому домі використовуватиме фірмову суміш войовничих погроз і дружніх стосунків із деякими диктаторськими режимами, прагнучи розірвати партнерські стосунки між супротивниками США — Китаєм, РФ, Іраном і КНДР. Така думка висловлюється в матеріалі видання The Hill, передають Патріоти України.
«Подивіться, що зробили ці дурні люди, вони дозволили Росії, Китаю, Ірану, Північній Кореї та іншим зібратися в групу, це неможливо подумати», — сказав Трамп, критикуючи адміністрацію президента США Байдена на одному зі своїх передвиборчих мітингів.
Хоча війна в Україні справді зміцнила партнерство чотирьох вищезгаданих диктатур, експерти з міжнародної політики вважають, що ті не є природними союзниками і що між їхніми інтересами є безліч суперечностей. Однак бажання протистояти перевазі США на світовій арені насправді є потужним стимулом для союзу диктаторів.
У зовнішньополітичних колах це об'єднання країн називають «віссю агресорів», «віссю потрясінь» і «КРІНК» (Китай, Росія, Іран, Північна Корея).
Старший науковий співробітник і директор Програми трансатлантичної безпеки в Центрі нової американської безпеки Андреа Кендалл-Тейлор вважає, що ці країни можуть піти на певні поступки США, але не змінять масштабів співробітництва з дружніми їм диктатурами.
«Я вважаю, що відносини між цими країнами глибші та міцніші, ніж багато хто вважає, і що кожен із цих лідерів, імовірно, готовий піти на поступки з боку США, але не міняти докорінно ступінь співпраці один з одним. Трамп підходить до кожного з них на двосторонній основі і без твердої підтримки наших союзників. Оскільки вони багато в чому діють як колектив — а ми без наших союзників більш ізольовані та самотні, — то баланс сил дійсно переходить до них», — вважає Андреа Кендалл-Тейлор, старший науковий співробітник і директор Програми трансатлантичної безпеки в Центрі нової американської безпеки.
Прихильники підтримки США в боротьбі України проти російського вторгнення стверджують — це найкращий спосіб протистояти поглибленню стосунків між Китаєм, РФ, Іраном та КНДР.
«КРІНК стежить за тим, що ми робимо. (…) Це загроза для всіх нас, і найкращий спосіб протистояти КРІНК — допомогти Україні домогтися перемоги», — вважає Девід Крамер, виконавчий директор Інституту Джорджа Буша-молодшого та ексзаступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії.
Як кажуть експерти, тепер «українські яструби» тепер намагаються переконати Трампа, що найкращий спосіб відмовитися від політики Байдена — це забезпечити Києву перемогу над Москвою.
Хоча саме адміністрації Байдена належить заслуга об'єднання союзників у Європі та Азії у справі озброєння України та дипломатичної й економічної ізоляції Росії, його критики кажуть, що США не надали Києву інструментів, необхідних для перемоги над РФ, побоюючись ескалації конфлікту з диктатором Володимиром Путіним.
«Це можливість для майбутньої адміністрації Трампа різко контрастувати з нинішньою адміністрацією Байдена, яка має допомогти Україні перемогти. Це те, що адміністрація Байдена ніколи чітко не формулювала. Це те, чого адміністрація Трампа могла б допомогти Україні досягти», — підсумував Крамер.
Деріл Кімбалл, виконавчий директор непартійної Асоціації контролю над озброєннями, зазначив, що США навряд чи зможуть далеко просунутися в боротьбі з ядерними загрозами без консультацій чи співпраці з ключовими союзниками — з Європою та НАТО, коли йдеться про Росію, з Південною Кореєю та Японією, коли йдеться про Північну Корею та Китай, та з Ізраїлем, коли йдеться про Іран.
«У Трампа не буде карт-бланшу на укладення угод із цим диктатором-ізгоєм або з тим диктатором-ізгоєм, будуть деякі реальні обмеження на те, що він зможе робити. Але що саме це будуть за обмеження і де вони будуть застосовуватися, ще належить побачити», — підсумував експерт.
У четвер, 21 листопада, коли Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою, представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International закликав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути рішення надати Укр...
Європейський Союз бачив повідомлення про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети під час вранішньої атаки на Україну та наразі оцінює повну картину. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляють Патріоти України. "Очевидн...