Одним із трендів у Польщі є наростання нетерпимості до інших. В умовах поляризації польського суспільства одні популісти борються з іншими. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав історик Олександр Зінченко, передають Патріоти України.
"Польські політики замість того, щоб розміновувати спільне минуле, намагаються вставляти пальці історії у двері, затискати ці двері і дивитися: а що ж буде далі?! Тут не треба ставити експериментів: буде боляче", - сказав він.
За його словами, зараз Польща перебуває у двох трендах. Перший тренд - це зростання ксенофобії щодо інших. За останні три роки збільшилося неприйняття інших. До мігрантів, зокрема до українських. Які зовсім не хотіли виїжджати, але опинилися під бомбами і змушені були рятувати свої життя за межами рідної країни.
Другий сучасний тренд - це поляризація польського суспільства. Українське суспільство перебуває в протилежному тренді - у нас ми бачимо потужний тренд до консолідації суспільства, вважає Зінченко.
Як зазначив Зінченко, ця історія дуже міфологізована в колективній пам'яті поляків. "Цей конфлікт пам'яті перебуває в гарячій фазі. Я не бачу зараз жодного польського політика, який готовий взяти відповідальне лідерство за те, щоб розмінувати ці міни нашого спільного минулого", - сказав він.
На його думку, у Польщі одні популісти борються з іншими популістами, вони взагалі не мислять категоріями відповідального лідерства. "Поки популізм не збанкрутує політично, жодного процесу порозуміння з Польщею не буде", - додав історик.
За його словами, щоб працювати над такими питаннями, треба працювати "в довгу". Створити групи істориків, які взаємодіятимуть і спілкуватимуться на цю тему. "Я був одним з учасників створення цієї групи. Польська сторона зробила все, щоб у 2016 році ця група істориків перестала збиратися. Це була виключно політика на той момент влади, яку сформувала партія "Право і справедливість"", - розповів Зінченко.
"Якщо інша сторона не хоче діалогу, а хоче нав'язувати тільки свою точку зору, що ми повинні зробити? В умовах обмежених ресурсів, в умовах триваючої війни? Поводитися з ними як із божевільними. Це все дуже невчасно - всі ці інсинуації. Тому що зараз перед нами стоїть головне питання - питання про існування української держави", - додав історик
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який просив притулку в країні. Про це повідомляє Yle, передають Патріоти України. Цей російський солдат, за інформацією джерел видання, перетнув фін...