У контрнаступі ЗСУ є певні особливості - українським військовим дозволяють воювати за звільнення їхніх рідних міст і сіл, хоча зазвичай бійці воюють там, куди їх відправляє командування. Про це йдеться у статті The New York Times, передають Патріоти України.
У матеріалі вказано, що як правило, військові беруть участь у боях там, куди їх відправляє командування, однак в українській армії роблять виняток. Так, бійці, які після початку війни були змушені залишити рідні населені пункти, можуть попроситися воювати за їхнє звільнення. Тож у лавах учасників українського контрнаступу є військові з особливою мотивацією.
"Набагато краще, щоб у бригаді були люди, які знають місцевість, щоб командири дозволяли вам вести бій у напрямку вашого дому", – зазначив підполковник Дмитро.
Одним з таких бійців є рядовий Євген з окупованого Бердянська. "Найбільше я сумую за морем", – сказав військовий. В інтерв’ю виданню близько дюжини солдатів, чиї домівки розташовані попереду окопів, у яких захисники зараз воюють, сказали, що хочуть пішки повернутися до рідних міст у військовій формі та зі зброєю в руках. Однак спершу бійці повинні пройти через добре укріплені російські оборонні лінії.
"Якщо мені знадобиться п’ять років, щоб побачити свій дім, то добре, я нікуди не поспішаю", – сказав рядовий Євгеній, що був приблизно за 100 миль від дому.
"Я тут відчуваю енергетику ґрунту і знаю кожен кущик на цьому фронті. Я можу ухвалювати рішення швидше, тому що знаю всі річки: які влітку висихають, а які – ні", – зауважив військовий.
Він наголосив, що зробить усе можливе, щоби звільнити своє місто. "Якщо потрібно, я б обстріляв свій дім", — сказав Євгеній і пожартував, що його й так не влаштовувала рожево-помаранчева фарба на стінах кімнат, яку обрала дружина.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...