Новітня міжконтинентальна балістична ракета Північної Кореї Hwasong-18 - перша міжконтинентальна балістична ракета, що працює на твердому ракетному паливі, - викликала нові дебати про можливу роль Росії в стрімкому розвитку ракет цієї держави, передають Патріоти України.
Як повідомляє Reuters, у звіті, опублікованому Центром стратегічних та міжнародних досліджень, стверджується, що міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-18, ймовірно, є результатом технічної співпраці з Росією.
Hwasong-18 був випробуваний двічі - в квітні, а потім 12 липня, що стало найтривалішим польотом за всю історію випробувань північнокорейської ракети. Відзначається, що це перша міжконтинентальна балістична ракета КНДР, що використовує тверде паливо, що може забезпечити більш швидке і легке розгортання ракет під час війни.
"Раптову появу цих передових можливостей важко пояснити без співпраці з боку російського уряду і його вчених", - відзначили експерти, додавши, що зовнішня схожість передбачає, що Росія, можливо, вирішила передати Північній Кореї сучасну 50-тонну твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету "Тополь-М".
За словами дослідників Центру досліджень нерозповсюдження (CNS), Hwasong-18 явно черпає натхнення в конструкції російських ракет, в даному випадку "Тополь-М" і "Ярс", як і багато інших північнокорейських ракет.
"Ми не виключаємо можливості того, що російські організації могли допомогти Північній Кореї в розробці цієї системи", - йдеться у звіті дослідників.
Однак, за їхніми словами, уважне вивчення зображень, відео і характеристик ракети показує явні відмінності, які виключають можливість того, що Росія передала повну систему міжконтинентальних балістичних ракет, підкреслили вони, пославшись на серйозні відмінності в системах наведення і третіх ступенях ракет.
Дослідники додали, що деякі з систем Hwasong-18 більше нагадують китайську зброю, а КНДР публічно розробляє твердопаливні ракети як мінімум з 2017 року.
Маркус Шиллер, європейський експерт з ракет, також стверджує, що успіх Північної Кореї у випробуваннях свідчить про те, що вона отримала підтримку ззовні. Шиллер, однак зазначає, що за лідера Кім Чен Ина північнокорейські ракети виходили з ладу частіше, ніж у минулому, що свідчить про те, що Кім використовував більше домашніх розробок, ніж його попередники.
Україні необхідно активно обговорювати з партнерами передачу систем THAAD, які можуть збивати нові ракети Росії. Робити прогнози про постачання поки що складно. Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив аналітик Ради зовнішньої політики "Укр...
На думку голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, удар РФ по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою 21 листопада був однозначно політичною спробою продемонструвати свої спроможності. А кремлівський диктатор Володимир Путін у...