
Росія запропонувала Сербії формулу розрахунку вартості газу, за якою ціна на блакитне паливо зросте втричі і складе $790 за кубометр. Про це розповів президент країни Александр Вучич, повідомляють Патріоти України з посиланням на B92.
Сербія і Росія зараз ведуть переговори про укладення нового довгострокового газового контракту. Президент Сербії Александр Вучич висловив незадоволення запропонованою "Газпромом" ціною на газ.
"Вперше я скажу про те, що нам запропонували росіяни. Я сказав, що ми не можемо за це платити. Росіяни сказали, щоб ціну розрахувати на 70% по біржовій вартості і на 30% по нафтовій формулі, тобто $790 замість $270, які ми зараз платимо 100% за нафтовою формулою", - сказав Вучич в ефірі телеканалу TV Prva.
За його словами, Сербія пропонує, щоб ціна розраховувалась на 70% за нафтовою формулою і на 30% за біржовою вартістю.
"Це буде $510, але ми не можемо і за це заплатити. Я попрошу, щоб ціна залишалася повністю за нафтовою формулою принаймні до кінця опалювального сезону", - сказав він.
Вучич висловив надію, що зустріч з російським колегою Владіміром Путіним 25 листопада допоможе вирішити проблему високої ціни на газ.
Нинішній договір, за яким Белград отримує від Москви газ по $270 за тисячу кубометрів, діє до кінця року.
У київській лікарні обірвалося життя 30-річної Дар’ї Гончар та її матері. Жінки отримали важкі поранення під час російського обстрілу столиці в ніч проти 2 червня, намагаючись дістатися укриття, передають Патріоти України з посиланням на медіа «#ШОТАМ»...
У Державній думі Російської Федерації пролунала ініціатива щодо запровадження повноцінних уроків початкової військової підготовки для школярів, починаючи з 5 класу, передають Патріоти України. За словами членів профільного комітету з питань СНД, дітей ...