От хто справжні друзі: Які країни найактивніше допомагають Україні. Рейтинг

Польща виявилася країною, яка найактивніше підтримує Україну у протистоянні російській агресії. На другому місці – США, у топ-5 також увійшли Естонія, Латвія та Канада. Про це свідчить індекс, який надав партнерам України Forbes. Фінальний показник враховує 11 критеріїв, що засвідчують підтримку України на практиці, передають Патріоти України

Зокрема, експерти оцінили результати голосування на Генасамблеї ООН за виведення російських військ, прийом біженців з України, запровадження санкцій проти РФ, закриття неба для авіакомпаній Росії та висилку російських дипломатів. Важливим пунктом стало визнання чи не визнання геноциду РФ та СРСР проти України.

Також були підраховані обсяги допомоги – і у грошовому вираженні, і як частка ВВП. Врахували візити керівництва країн до України (з 24 лютого до 30 травня).

Максимальна кількість балів – 100. Дружніми вважали країни, які отримали понад 40 балів, загалом таких 40). Польща набрала 97 балів, США – 96, а Естонія – 95.

Та Польща прийняла вже близько 3,5 млн українців. Формальності при перетині кордону були максимально спрощені, навіть внутрішній паспорт був необов'язковий. Але країна рятує не лише переселенців. Країна надала допомоги більш як на $3 млрд, зокрема 200 танків Т-72, а президент Анджей Дуда вже двічі відвідав Київ.

США надають Україні найбільшу фінансову та військову підтримку. Ще в березні президент США Джо Байден підписав закон про пакет допомоги на $13,6 млрд. 28 квітня Конгрес США схвалив ленд-ліз для України в новому пакеті допомоги загальним обсягом $40 млрд. Саме на американській військовій базі в німецькому Рамштайні відбулася зустріч, яка фактично сформувала нову коаліцію на підтримку України

Естонія – світовий лідер з питомої допомоги Україні. Кожен громадянин країни витратив на це $200 лише державних коштів. А на мітинг перед російським посольством 26 лютого прийшло 2% населення країни.

"Оцінка відображає підтримку урядів, яка не завжди відповідає підтримці більшості громадян. Так, уряд Грузії, незважаючи на багатотисячні демонстрації на підтримку України, не вживає заходів проти країни-агресора", – зазначили автори дослідження.

"Гаага чекає навіть на двірника, який у Кремлі прибирає": Пропагандистка Кремля розповіла глядачам, чому "Росія не має права програти" (відео)

вівторок, 29 листопад 2022, 13:15

"Вони готуються взяти наш Крим, а ми робимо, єдине, що можемо робити у цій ситуації, – бомбардуємо, бомбардуємо щодня. Бомбардуємо їхню інфраструктуру. Бачить бог, ми цього не хотіли", – цинічно говорила пропагандистка. . "Треба боятися програти, треб...

Вивісив на будинку російський прапор: Суд виніс вирок зраднику із Одеси (фото)

вівторок, 29 листопад 2022, 13:00

До 15 років позбавлення волі засуджено одесита, який був агентом Федеральної служби безпеки Росії та вивісив у місті російський прапор, передають Патріоти України. "Спецоперація Державного бюро розслідувань та СБУ: суд визнав винним та позбавив волі на...