
З Іспанії до США екстрадують українця Віталія Ваншельбойма, якому інкримінують хабарництво під час роботи директором Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS). Про це пише AP у вівторок, 21 жовтня, передають Патріоти України.
Зазначається, що його заарештували в березні в іспанському місті Аліканте за міжнародним ордером, виданим США. Як пише агентство, Ваншельбойма звинувачують в отриманні хабарів в обмін на перенаправлення майже 60 млн доларів грантів компаніям, пов’язаним з британським бізнесменом.
У жовтні 2024 року трибунал зі спорів ООН зобов’язав Ваншельбойма повернути 58,8 млн доларів, втарчених унаслідок його укладання угод з бізнесменом Девідом Кендриком. В обмін за свої «послуги» українець нібито отримав безвідсоткові позики, пільги для дітей, а його дружина — Mercedes.
Як заявив Верховний суд, Ваншельбойм підтримував «корупційні відносини» з Кендриком принаймні з вересня 2015 року до серпня 2023 року. Суд встановив, що Ваншельбойм отримав вигоди на понад 3 млн доларів.
У своєму рішенні іспанські судді заявили, що Ваншельбойма екстрадують за трьома з шести звинувачень: вимагання та отримання хабарів, шахрайство з використанням електронних засобів зв’язку та відмивання грошей. Українець працював у структурах ООН з 1992 року. У січні 2023 року після внутрішнього розслідування його звільнили.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....