
Джерела випромінювання і частини палива з Чорнобильської АЕС окупанти під час відступу вивезли "на сувеніри". Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом" з посиланням на Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) у Чорнобилі, передають Патріоти України.
Так, за даними ДАЗВ у Чорнобилі функціонували дві лабораторії для досліджень актуальних проблем радіаційного впливу, характеристик речовин, варіантів поводження з радіоактивними матеріалами.
"У держспецпідприємства "Екоцентр" окупанти знищили центральну аналітичну лабораторія з характеризації радіоактивних відходів (РАВ). При цьому вони несанкціоновано проникли у сховище джерел іонізуючого випромінення, де зберігалися зразкові радіоактивні розчини та калібрувальні джерела та викрали й пошкодили 133 джерела сумарною активністю порядку 7 млн Беккерелів. Це можна порівняти із 700 кг РАВ із наявністю бета- та гамма- випромінювання", - повідомляє "Енергоатом".
Навіть невелика частина, зазначають у відомстві, цієї активності є смертельно небезпечною при непрофесійному та неконтрольованому поводженню з ним, однак наразі невідомо де ці джерела перебувають нині.
"Російські загарбники-мародери також розграбували та знищили офіси й лабораторію Інституту проблем безпеки АЕС. Вони вивезли комп’ютери, оргтехніку, розбили або знищили лабораторне обладнання та вимірювальні пристрої, а ще пограбували гаражі з автотехнікою, яка використовувалася для доставки науковців на об’єкти досліджень", - повідомляють у ДАЗВ.
Так, у лабораторіях були джерела іонізуючого випромінювання та зразки паливовмісних матеріалів з об’єкту "Укриття", які науковці використовували для досліджень. Де ці матеріали теж невідомо.
"Найвірогідніше, вважають у ДАЗВ, що і джерела випромінювання, і частини палива окупанти вивезли "на сувеніри", і тоді ці "герої" заберуть премії Дарвіна навіть у тих приречених рашистів, які місяць вдихали пил Рудого лісу, перебуваючи в ньому. Адже носіння такого сувеніру із собою протягом двох тижнів неминуче призведе до радіаційних опіків, променевої хвороби та незворотних процесів в організмі", - зазначають у "Енергоатомі".
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...