ФРН відмовилася передати Києву 100 одиниць бойових машин піхоти Marder. Берлін відхилив початковий запит Києва, а замість офіційної відповіді був дзвінок міністерки оборони Крістін Ламбрехт голові Міноборони України Олексію Резнікову, передають Патріоти України.
Німецька влада вважає, що техніка повинна бути передана в рамках рішення НАТО. Тепер Німеччина збирається передати українській державі БМП із запасів колишньої НДР, які випускалися у 1969-1975 роках.
Як повідомляє німецьке видання Welt, у листі Міністерства оборони України від 30 березня, підписаного главою відомства Олексієм Резніковим, держава просить передати 100 одиниць БМП Marder. Однак початковий запит української сторони відхилили.
Журналісти вказують, що у Берліні офіційно не відповіли Києву – міністерка оборони ФРН Лабрехт воліла надати відповідь тільки в телефонній розмові з Рєзніковим. У Міноборони на запит Welt відповіли, що відмова пов'язана із зобов'язаннями Берліна у рамках НАТО.
"Всі наші власні бойові машини піхоти Marder пов'язані із зобов'язаннями НАТО, тому рішення також має бути прийнято в рамках Альянсу", - заявили в німецькому оборонному відомстві.
Примітно, що замість цього 1 квітня німецькі журналісти повідомили, що Міноборони ФРН ухвалило рішення про постачання Україні бойових машин піхоти із запасів колишньої НДР. Зараз техніка у Чехії.
Примітно, БМП Marder випускалися у Німеччині у 1969-1975 роках і досі знаходяться на озброєнні Берліна. У 2010 році їх почали міняти на більш модернізовану модель бойової машини піхоти Puma.
Президент США Дональд Трамп долучиться до переговорів між Україною і Росією лише тоді, коли буде узгоджений текст домовленостей щодо перемир'я, який обидві сторони готові будуть підписати, хоч і з неохотою. Про це сказав в ефірі Вечір.LIVE політтехноло...
Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Респонденту зачитувався лише ...