Оце так поворот: Швейцарія не згодна передати Україні заморожені активи РФ, хоча заарештувала 10 млрд доларів

Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс виступив проти конфіскації заморожених активів Росії на суму до 500 млрд доларів. Про це пише британська газета The Guardian із посиланням на коментар Кассіса, передають Патріоти України.

Гроші мають піти на повоєнну відбудову України. Але захист прав власності має важливе значення для ліберальної демократії, каже Кассіс.

Швейцарський лідер вважає, що конфіскація активів країни-агресора створить небезпечний прецедент, тому потрібне конкретне юридичне обґрунтування.

"Право власності — це основне право людини. Такі права можуть порушуватися, як це було під час пандемії, але лише доти, доки існує правова основа", — заявив він на пресконференції в Лугано.

На думку Кассіса, заморожування активів для з'ясування їхнього зв'язку з фінансуванням війни — законний захід, але треба враховувати принцип пропорційності в міжнародному праві.

The Guardian зазначила, що соціал-демократи у швейцарському парламенті засуджували Кассіса за зволікання розгляду питання про заморожування російських активів.

Активи РФ у Швейцарії — що вдалося заморозити

У квітні 2022 року державний секретаріат з економічних питань Швейцарії оголосив про заморожування активів РФ на суму понад 10 млрд доларів, але частину цих грошей вже розблокували.

Спірним питанням стала можливість членів сім'ї олігарха, який потрапив під санкції, зберегти власність у Швейцарії. Швейцарська асоціація банкірів у березні підрахувала, що на рахунках росіян було від 155 до 206 млрд доларів.

Інша британська газета The Telegraph зазначила, що у Швейцарії діють одні з найсуворіших правил банківської таємниці. Країна не бажає конфіскувати активи з політичною метою. Кассіс прагнув підтримати цю репутацію, опираючись закликам соціал-демократів ухвалити закон, що дозволяє конфіскацію російських активів.

"Росія сама створила ризики": США озвучили вимоги для ядерної безпеки на ЗАЕС

субота, 13 серпень 2022, 0:34

Штати на засіданні РБ ООН вказали, що для безпеки ЗАЕС потрібно звідти вивести російські війська, створити там демілітаризовану зону і забезпечити доступ експертів МАГАТЕ. Про це заявила заступниця держсекретаря США з питань контролю над озброєннями та...

"Не губіть голови, повторення Сєвєродонецька не буде": Арестович прокоментував ситуацію, що склалася навколо Бахмута

субота, 13 серпень 2022, 0:28

Удень 12 серпня Генштаб заявив про частковий успіх окупантів у напрямку Бахмута. Олексій Арестович наголосив, що повторення ситуації Сєвєродонецька та Лисичанська на Донеччині не буде. Про це позаштатний радник голови Офісу Президента заявив в етері ют...