Оце так поворот: В іранських дронах Shahed-131 знайшли процесори американського виробництва

Українські фахівці вивчили вміст одного зі збитих українськими воїнами іранських дронів-камікадзе Shahed-131. За допомогою іранських БПЛА російські окупанти останніми днями атакують українські міста, зокрема, Одесу та Миколаїв, передають Патріоти України.

У іранському дроні знайдено процесори виробництва американської компанії Texas Instruments. Про це йдеться в технічному звіті, опублікованому Управлінням стратегічних комунікацій Збройних Сил України.

Дрони Shahed-131, як повідомляє видання Defense Express, є попередньою версією Shahed-136 – безпілотниками, якими протягом останніх днів росіяни атакували Одесу та Миколаїв. Обидві версії мають аналогічний принцип дії. Фахівці припускають, що найвірогідніше вони також максимально уніфіковані за основними складовими, передусім – електронікою.

У блоці керування польотом досліджуваного Shahed-131 фахівці знайшли п'ять виготовлених на замовлення друкованих плат, які містили процесори TMS320 F28335 від компанії Texas Instruments. Ця компанія зокрема розробляє продукти для оборонного сектору, однак у Defense Express зазначають, що знайдені у Shahed-131 процесори вільно доступні на ринку.

На додачу блок керування двигуном містив одну друковану плату з процесором Texas Instruments. Цей модуль контролює всі характеристики двигуна під час польоту.

Достеменно відомо про атаки на українські міста саме більш новою версією Shahed-136. Натомість їхня спорідненість з Shahed-131 наштовхує на думку про можливість використання Іраном аналогічних компонентів і в більш сучасних версіях.

"Немає жодних табу": Франція готова обговорювати постачання Україні винищувачів F-16

середа, 1 лютий 2023, 17:48

Франція готова до обговорення питання передачі Україні винищувачів F-16. Подібна військова допомога Києву не є під забороною. Наразі українська держава не зверталася до Парижа з офіційним запитом щодо постачання бойових літаків. Про це заявив міністр о...

"Психіатри уже безсилі": У Росії запропонували оголосити Лесю Українку "іноагентом" і отримали "вирок"

середа, 1 лютий 2023, 17:27

У російській Держдумі закликали записати в "іноагенти" видатну українську поетесу Лесю Українку, яка померла 110 років тому. Усі пам'ятники з цим "ідолом нацизму" на території РФ повинні бути замінені на пам'ятники "кадировцям", найманцям ПВК "Вагнера...