Оце так! РФ через фірми-прокладки отримує супутникові знімки України, - експерт

Росія знайшла "легкий" спосіб, як на регулярній основі отримувати супутникові знімки територій України не тільки через компанії-прокладки, але і підкуповуючи грошима більших гравців ринку в обхід міжнародних санкцій, передають Патріоти України.

Як з'ясувалося, країна-агресор використовує "одноденні" компанії - підставні фірми, які вельми складно притягнути до якоїсь відповідальності за передачу інформації про Україну. Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

За його словами, Росія вивела відповідну співпрацю на "системний рівень". Вона стосується не тільки війни з Україною. За допомогою аналогічних угод Росія також купувала через третіх осіб (в цьому випадку Іран) дані для терористів ХАМАС, вказує експерт.

"2022 року регулярно надходить інформація щодо активності пов'язаних з Росією контор, частіше одноденних, але не завжди, які скуповують супутникові знімки", – заявив Коваленко.

Але, окрім "дрібних" компаній, часто на гроші Росії ведуться цілком легальні великі зареєстровані фірми, що діють під "крилом" західного законодавства. "Загалом, питання до партнерів вельми і вельми недвозначне. Добігає кінця 2023-й рік...", – резюмував військово-політичний оглядач.

РФ заявила, що Україна "напала" на її супутник

У квітні 2023 року МЗС Росії звинуватив Україну в "нападі" на свій супутник. У РФ заявили, що зафіксували "спроби впливу" на техніку і знайшли винних у "київському режимі" і Заході.

Тоді російські дипломати відзначився особливо красномовною фразою, назвавши "диверсії" проти себе "позамежним порушенням міжнародного права". При цьому ніяких уточнень про те, які саме дії вживалися проти російських супутників, Росія не привела у приклад.

"На кону довіра до США": Глава МЗС Польщі закликав спікера Палати представників Джонсона почути "замучений народ України"

понеділок, 26 лютий 2024, 10:00

Втрата довіри союзників боляче вдарить по інтересам США у світі, підірве лідерство Вашингтона у демократичному співтовариствв. Сполучені Штати мають підтримати Україну, на кону стоїть довіра до США. Про це у неділю, 25 лютого, заявив Міністр закордонни...

Колишні вагнерівці знову воюють проти України, зокрема в районі Авдіївки, - українська розвідка

понеділок, 26 лютий 2024, 9:59

Країна-агресор Росія знову використовує у війні проти України найманців колишньої приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", яку визнано міжнародною злочинною організацією. Про це заявив в опублікованому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступ...