Оце так "сюрприз"! Туреччина та Україна приготували окупантам несподіванку: Що відомо про "таємну зброю"

Згідно з інформацією від різних експертів, Туреччина поставила в Україну не лише бойові безпілотники Bayraktar TB2, а й розвідувальні дрони Bayraktar Mini. Вони мають менший розмір та вагу, але найголовніше – їх можна запускати з рук, немає потреби шукати майданчик для зльоту, передають Патріоти України.

Незважаючи на те, що Bayraktar Mini не несе бойового заряду і не здатний уражати цілі супротивника, він має велике значення для отримання розвідувальних даних. Видання Der Spiegel досліджувало, як турецькі компактні літальні апарати здатні допомогти українській армії у боротьбі з російськими військами.

Про те, що в Україні використовуються дрони Bayraktar Mini, заявили аналітики платформи збору військової інформації Oryx. Зокрема, вони звернули увагу на деталь на опублікованому українськими військовими відео, на якому російський солдат біжить вулицею та оглядається, підозрюючи, що за ним ведеться стеження.На одному із записів видно скриншот спостереження дрона, де видно позначки так, як їх бачать українські військові на контрольному екрані. Там видно червоний ромб і трикутник із міткою. Згідно з інформацією Oryx, саме це вказує на використання безпілотника Bayraktar Mini, про застосування якого на території України раніше не заявлялося.

Експерт із безпілотних літальних апаратів у Центрі аналізу європейської політики Федеріко Борсарі вважає висновки Oryx вірними. "Хоча наявні докази все ще обмежені, на мою думку, вони підтверджують, що Bayraktar Mini використовуються Збройними силами України", – сказав він. Його колега з Європейської ради з міжнародних відносин Ульріке Франке, яка також має великий досвід у галузі військових безпілотників, підтримує твердження Борсарі.

У чому користь безпілотника, про який українська армія замовчує? Незважаючи на те, що Bayraktar Mini не загрожує ворогові, оскільки не здатний носити бойові заряди, він дуже корисний у розвідувальних цілях, враховуючи компактність конструкції та можливість його запуску з рук. Важить він менше ніж п'ять кілограмів, його довжина 1,2 метра. Блоком управління є невелика коробка розміром із ноутбук. Він легко розкладається у польових умовах, після відпрацювання поміщається у рюкзак. Літати та вивчати місцевість він може не лише вдень, а й уночі. Дані таких дронів дуже корисні для визначення точок обстрілу супротивника мінометним вогнем.

Bayraktar Mini автоматично відстежує потенційні цілі та розраховує відстань. Солдати бачать ці дані на переносному пункті управління та передають їх артилерії чи іншим підрозділам. Саме завдяки тому, що українські військові підрозділи дуже маневрені та постійно змінюють свою позицію, компактний турецький дрон дуже зручний для використання.

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...